ارسال شده توسط :

منبع :

پایگاه خبری استانداری استان فارس

زمان ارسال :

سه شنبه,5 مرداد 1395

فرمانداری ارسنجان

شورای اداری

جلسه شورای اداری شهرستان

جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان و اعضای شورای اداری در سالن ولایت فرمانداری برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان

بهگزارش روابط عمومی فرمانداری ارسنجان، سید محمد یوسف کاظمی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه و مردم بخصوص مردم شهرستان به جهت حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس که بار دیگر حماسه آفرینی کردند، با بیان توضیحاتی در خصوص دو محور که یکی مسائل جهانی و منطقه ای و دیگری مسائل داخلی و شهرستانی بود سخنان خود را ایراد نمود و اظهار داشت :تحولات شگرفی در دنیا بوجود آمده و همچنان ادامه خواهد داشت ،وی با اشاره به  رویکرد استکبار جهت به استثمار کشیدن ملتها و مستثنی نبودن کشور ایران ازاین قاعده ،به موقعیت ایران در منطقه خاورمیانه که در نقطه بسیار مهم و ژئوپولتیک بنام خلیج فارس قرار دارد و شاهد تغییرات و تحولات و مسائلی است اما با وجود این یک جزیره با ثبات است که اولین مولفه آن حضور مردم و پشتیبانی آنها از حاکمیت و حکومت است .

وی افزود : اگر ما مسئولین بعنوان خدمتگزاران مردم توانستیم به آنها خدمت کنیم این روند ادامه خواهد داشت در غیر اینصورت دشمن به اهداف خود نزدیک خواهد شد.
کاظمی اشاره نمود :غالب توطئه های دشمن برای برهم زدن نظم و امنیت یا اگر بتوانند تغییر ساختار سیاسی در ایران است، توطئه هایی نظیر:حادثه سپتامبر، طالبان ، القاعده ، اعمال صهیونیست و وهابیت و استکبار و داعش که همه این موارد بخاطر جمهوری اسلامی ایران ،حاکمیت قانون خدا است، که البته راه بجایی نبرده اند.
فرماندار تصریح کرد : همه ما باید این مسائل منطقه ای را با حساسیت دنبال کنیم ، وی مردم ایران را مردمی هوشمند خواندو کارکرد دولت تدبیر و امیددر صحنه روابط خارجی را بسیار موفق دانست.وی افزود : امروز جمهوری اسلامی با اقتدار سیاسی ، فرهنگی، نظامی یک کشور مقتدر بعداز قطعنامه 598مرداد 67 است .
وی در خصوص سفر معاون اول رئیس جمهور به استان فارس بعنوان مسئول ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و سفرش به استانها به منظور بررسی کارکرد دستگاهها در خصوص اقتصاد مقاومتی وبررسی  تحولات و اقدامات انجام شده دراستان فارس  و تقدیر و تشکر از استاندار فارس به  جهت  عملکرد مثبت ایشان در حوزه  اقتصاد مقاومتی مطالبی را بیان داشت و درباره مسئله آب  ابراز داشت : با توجه به مشکلات آب شهرستان نامه نگاری هایی در این باره انجام شده است و تصمیماتی گرفته شده است .کاظمی اظهار نمود  : مشکلات آب شهرستان بصورت مطلق است ، ما باید در راستای درست مصرف کردن آب و مدیریت کردن این مسئله مهم واستفاده صحیح از منابع و داده های خداوندی که مهمترین راهکار مقابله با خشکسالی و کمبود آب است گام برداریم.
وی تصریح نمود:یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی اصلاح نوع کشت است و با توجه به اینکه جایگزینی برای آب وجود ندارد باید از کشت محصولاتی که به آب فراوان نیاز دارد خودداری شود ، وی به دو همایش اخیر که در شهرستان برگزار شد و نتایج مفیدی هم به همراه داشت و همچنین برگزاری  کارگاههای در این خصوص اشاراتی کرد. 
کاظمی تاکید کرد : همه دستگاهها و نهادها باید در زمینه فرهنگ استفاده از آب (چه آب شرب و چه کشاورزی ) تلاش کنند ، وی یکی از وظائف مهم دولت ها راتامین آب شرب مردم برشمرد و به اقدامات انجام شده در این باره ازجمله حفر چهار حلقه  چاه در شهر و روستا و خریدن دستگاههای آب شیرین کن برای روستاهای بخش مرکزی شهرستان  اشاره نمود.
وی به بیانات خود با دکتر جهانگیری در خصوص استفاده از اعتبارات مناطق محروم در خصوص شهرستان ارسنجان اشاره نمود.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان جشنواره صنایع دستی استانی قرآن وعترت را برگزار می کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان گفت: در حالی که همه دانشگاه‌های کشور دچار بحران‌های کمبود دانشجو هستند، امکانات بلااستفاده واحدهای دانشگاهی می‌تواند در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد، بی‌شک توسعه مدارس سما می‌تواند در رشد دانشگاه مفید باشد.
۲ شکارچی متخلف در ارسنجان فارس دستگیر شدند.
در بازی بین دو تیم ارشاد گله دار مُهر و مرصاد ارسنجان از سری مسابقات لیگ دسته یک (گروه دوم) فارس ، تیم ارشاد موفق شد با نتیجه پرگل ۴ – ۰ حریف خود را شکست دهد.
فرماندارارسنجان گفت: امروزه جنگ سایبری از جمله مهمترین تهدیدها بحساب می آید که نحوه مقابله با آن بسیار حائز اهمیت است.