ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

خبرگزاری شیراز

زمان ارسال :

دوشنبه,19 تیر 1396

شبکه بهداشت و درمان

دفع فاضلاب

محیط زیست

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس:

حبس تعزیری برای دفع غیربهداشتی فاضلاب یک شرکت صنایع غذایی ارسنجان

مدیر یک شرکت صنایع غذایی در ارسنجان به علت دفع غیربهداشتی فاضلاب به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

روابط عمومی اداره کلحفاظت محیط زیست فارس اعلام کرد: کارشناسان محیط زیست به صورت مستمرواحد‌های صنعتی را پایش و با نمونه گیری از خروجی و اندازه گیری پارامتر‌های موردنظر در صورت مشاهده آلودگی بیش از حد استاندارد به واحد‌های مربوطه اخطار داده می‌شود تا آلودگی برطرف شود در صورتی که در این رابطه اقدامی صورت نگیرد برخورد قانونی شده که برخورد حقوقی و ۳ ماه حبس تعزیری بعد از دومین اخطار اعمال می‌شود.

گفتنی است، طبق ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، هر گونه آلودگیدر محیط زیست ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

بر همین اساس، پارسال تعداد ۷۲ صنعت آلاینده در استان شناسایی و در لیست صنایع آلاینده مشمول تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده قرار گرفتند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.