ارسال شده توسط :

داور یزدانی

منبع :

ایرنا

زمان ارسال :

دوشنبه,5 تیر 1396

جهاد کشاورزی ارسنجان

کلزا

کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان :

آغاز برداشت دانه روغنی کلزا در ارسنجان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: برداشت دانه روغنی کلزا از سطح 260 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

علی عسکر امیدی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارقام کشت شده کلزا در شهرستان ارسنجان از نوع نپتون، دانوب، آرتیست و آکاپی و میزان تولید این محصول پنج تن و 400 کیلوگرم در هکتار است که امیدواریم امسال بیش از 370 تن کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شود.
به گفته وی، هر کیلو دانه روغنی کلزا به قیمت 27 هزار و 830 ریال از کشاورزان خریداری می شود. 
امیدی بیان داشت: با توجه به مشکلات کمبود آب و خشکسالی در شهرستان ارسنجان، جایگزینی کشت دانه های روغنی به ویژه دانه روغنی گلرنگ به جای گیاهان پُر آب، بسیار سودمند است.
وی ادامه داد: گیاه گلرنگ علاوه بر اینکه در برابر خشکی و شوری آب و خاک مقاوم است، بهره برداران می توانند در صورت کشت این گیاه در هر هکتار بیش از 200 کیلوگرم گل گلرنگ و 2 هزار کیلوگرم دانه روغنی برداشت کنند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید