ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,31 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

بیماری های غیر واگیر

زهرا خادمیان

مجمع شهرستانی سلامت

کارشناس مسوول واحدمبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان :

برگزاری دومین مجمع شهرستانی سلامت درارسنجان

دومین جلسه مجمع شهرستانی سلامت در فرمانداری شهرستان ارسنجان برگزار گردید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،"زهرا خادمیان"کارشناس مسوول واحدمبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:با حضور تعدادی از روسای ادارات و مسوولین مرتبط با سلامت شهرستان،دومین جلسه مجمع شهرستانی سلامت ،با هدف بررسی  بهداشت وسلامت مردم شهرستان ،وضعیت بیماری تب کریمه کنگو وبیماری های غیر واگیر،درفرمانداری شهرستان ارسنجان ،برگزار گردید.

در این جلسه،دکتر"کورش قنبری"به تبیین اهداف وبرنامه های سلامت محورپرداخته وبه نقش قریب به 75 درصدی عوامل اثر گذارخارج از محدوده نظام  سلامت در وزارت بهداشت ودرمان، اشاره کرد وگفت: تامین سلامت در ابعاد جسمی ، روانی ، اجتماعی ، معنوی وزیست محیطی جامعه ،بدون جلب مشارکت سایر بخش های مرتبط با این عرصه، امکانپذیر نیست .

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،با اشاره به اتخاذ رویکرد جامعه اجتماعی به سلامت، به جای توجه محدود بر عوامل پزشکی و رفتاری موثر در سلامت، از سوی سازمان بهداشت جهانی و کشورهای پیشرو در سلامت ،توجه به مولفه  اجتماعی سلامت ،مسئولیت پذیری دیگر سازمان ها،پاسخگویی واقدام مشترک همه عوامل موثر در سلامت جامعه را،خواستار شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.