ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,31 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

بیماری های غیر واگیر

زهرا خادمیان

مجمع شهرستانی سلامت

کارشناس مسوول واحدمبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان :

برگزاری دومین مجمع شهرستانی سلامت درارسنجان

دومین جلسه مجمع شهرستانی سلامت در فرمانداری شهرستان ارسنجان برگزار گردید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،"زهرا خادمیان"کارشناس مسوول واحدمبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:با حضور تعدادی از روسای ادارات و مسوولین مرتبط با سلامت شهرستان،دومین جلسه مجمع شهرستانی سلامت ،با هدف بررسی  بهداشت وسلامت مردم شهرستان ،وضعیت بیماری تب کریمه کنگو وبیماری های غیر واگیر،درفرمانداری شهرستان ارسنجان ،برگزار گردید.

در این جلسه،دکتر"کورش قنبری"به تبیین اهداف وبرنامه های سلامت محورپرداخته وبه نقش قریب به 75 درصدی عوامل اثر گذارخارج از محدوده نظام  سلامت در وزارت بهداشت ودرمان، اشاره کرد وگفت: تامین سلامت در ابعاد جسمی ، روانی ، اجتماعی ، معنوی وزیست محیطی جامعه ،بدون جلب مشارکت سایر بخش های مرتبط با این عرصه، امکانپذیر نیست .

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،با اشاره به اتخاذ رویکرد جامعه اجتماعی به سلامت، به جای توجه محدود بر عوامل پزشکی و رفتاری موثر در سلامت، از سوی سازمان بهداشت جهانی و کشورهای پیشرو در سلامت ،توجه به مولفه  اجتماعی سلامت ،مسئولیت پذیری دیگر سازمان ها،پاسخگویی واقدام مشترک همه عوامل موثر در سلامت جامعه را،خواستار شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید