ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,31 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

شوراب

مرکز جامع سلامت روستایی

باروری

در همایش منطقه شوراب مطرح گردید،

بررسی رویکردهای افزایش نرخ باروری

همایش رویکردهای افزایش نرخ باروری ،در حسینه دهستان شوراب ،برگزار گردید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

کارشناس مسئول سلامت خانواده وجمعیت مرکز بهداشت ارسنجان ،گفت:با هدف آموزش زنان جوان ، دختران مجرد و زنان تک فرزند، به منظور افزایش نرخ باروری -در حد جایگزینی خانوارها -همایشی درحسینیه "سید الشهدا "(ع) دهستان "شوراب"،برگزار گردید.

"مریم محمودی"افزود: با همکاری مراقبین سلامت مرکز جامع سلامت روستایی شوراب و بهورز زن خانه بهداشت این روستا، همایش "رویکردهای افزایش نرخ باروری  در زنان" با حضور 70 نفر از زنان این دهستان ،باتاکید براصلاح شیوه زندگی وبررسی رویکردهای افزایش باروری ،برگزار شد.

"مریم محمودی" با اشاره به کاهش نرخ باروری ناشی ازعوامل اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی، تغییرات و هزینه نگهداری فرزند و گسترش تک فرزندی و به تاخیر انداختن فرزند اول  وافزایش سن ازدواج، که باعث شده که میزان رشد جمعیت درکشور ما رو به کاهش باشد،گفت: بر اساس مطالعات جمعیت شناسی و دیدگاه های جمعیت شناسان ،در صورت تداوم روند فعلی باروری، رشد جمعیت کشور در حدود سال های 1415 تا 1420 به صفر یا زیر صفر(منفی) ،خواهد رسید .

کارشناس مسئول سلامت خانوادهوجمعیت مرکز بهداشت ارسنجان در ادامه ،افزود:در این همایش، پیامدها و مضرات تک فرزندی،اثرات شیوه زندگی در ناباروری ، نقش سن وسال در ناباروری و رویکردهای افزایش نرخ باروری تبیین شده و کتابچه آموزشی با همین موضوع،در بین شرکت کنندگان، توزیع گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.
جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.