ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,31 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

اسلام اباد

عشایر

خدمت رسانی

با هدف خدمت رسانی به عشایر محروم منطقه اسلام آباد

عشایر منطقه اسلام آباد ارسنجان ،پذیرای تیم پزشک خانواده

عشایر محروم منطقه اسلام آباد ارسنجان، از خدمات تیم پزشک خانواده اعزامی به این منطقه، بهره مند شدند .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان،گفت : تیم پزشک خانواده مرکز جامع سلامت روستایی علی آباد ،با هدف خدمت رسانی به عشایر محروم منطقه اسلام آباد، به این ناحیه، اعزام شدند .

دکتر"کورش قنبری"افزود : با توجه به سختی مسیر مناطق عشایری و دور بودن عشایر، از مراکز خدمات رسانی سلامت ، تیمی متشکل از پزشک مرکز روستایی "علی آباد ملک" ، ماما و بهورز منطقه اسلام آباد، با حضور درمناطق عشایری ،خدمات قابل توجهی به مردم این منطقه ارایه نمودند .

دکتر"هادی شریعتی" مسوول مرکز جامع سلامت روستایی علی آباد،نیز گفت : با حضور اعضای تیم پزشک خانواده در محل سکونت عشایر، ویزیت بیماران ،مراقبت و معاینات مادران باردار ، غربالگری بیماری های قلبی و عروقی ،فشار خون و دیابت انجام شد و آموزش هایی درزمینه بهداشت محیط ، چگونگی سالم سازی آب و کلر سنجی مخازن آب به عشایر، داده شد .

بهورز خانه بهداشت اسلام آباد،از ارایه آموزش هایی در خصوص سرطان های شایع در زنان ، انجام معاینات CBE(بررسی سرطان سینه)وتوزیع رایگان مکمل های ویتامین D3 و دارو ،در بین بیماران خبرداد وافزود:با توجه به وضعیت برخی از مادران باردار، تعدادی از آنان، جهت تحویل سبد غذایی، به مرکز بهداشت ارسنجان ،معرفی شدند .

"علیرضا نجفی" با اشاره به استقبال عشایر ازحضور تیم پزشکی دراین منطقه ، گفت:با موافقت رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، این برنامه در ماه های آینده نیز تکرار ،خواهد گردید. 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید