ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

فرمانداری ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,30 خرداد 1396

جهاد کشاورزی ارسنجان

هفته جهاد کشاورزی

فرمانداری ارسنجان

افتتاح

کشاورزی

گلخانه

طرح های اشتغالزایی

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی

افتتاح پروژه های کشاورزی در شهرستان ارسنجان

در هفته جهادکشاورزی دو طرح کشاورزی با حضور کاظمی فرماندار ارسنجان و مسئولین ادارات و جمعی از کشاورزان به بهره برداری رسید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارسنجان، سید محمد یوسف کاظمی با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ، جهاد را یک نهاد انقلابی دانست و افزود: جهاد نهادی است که محصول انقلاب اسلامی است و بعد از انقلاب در جامعه  بسیار تاثیر گذار بوده است ، وی از مسئولین  خواست همه کارکردهای خود را به سمع و نظر مردم برساند و بنا به گفته مقام معظم رهبری همه دستگاههای دولتی موظفند که کارکردهای خود را به اطلاع مردم برسانند و مدیران عملکرد دولت را به گوش مردم برسانند،
فرماندار با ایراد سخنانی در خصوص عملکرد دولت تدبیرو امید اظهار نمود: دولت تدبیر و امید در شرایطی زمام امور را به دست گرفت که وضعیت اقتصادی و رکود حاکم بر کشور بی سابقه بود؛ اما دولت با تدبیر، آرامش سیاسی و اقتصادی را به کشور بازگرداند، وی افزود: دولت در بخش کشاورزی بسیار مثبت عمل نموده است ، با روی کار امدن دولت یازدهم و موفقیت در برجام با توسعه روابط خارجی ، شرایط برای ایجاد سرمایه گذاری های مشترک فراهم شد به طوری که در بخش کشاورزی سرمایه گذاری و ایجاد تبادلات تجاری ایران با کشورهای پیشرو ارتقای چشمگیری پیدا کرد.
درادامه امیدی مدیر جهاد کشاورزی با اشاره به خشکسالی و کمبود منابع آب در شهرستان ، اولویت هایی را جهت صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی بیان نمود ودر خصوص  افتتاح دو طرح کشاورزی در ارسنجان مطالبی ابراز داشت.
 دو طرح سیستم آبیاری نوین و گلخانه تولید نشا گوجه فرنگی با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال همزمان با هفته جهاد کشاورزی در شهرستان ارسنجان به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این دو طرح ، گام بلندی در جهت صرفه جویی در استفاده از منابع آبی این شهرستان برداشته خواهد شد.
طرح سیستم آبیاری نوین به دو صورت قطره ای و بارانی در سطح 40 هکتار از مزارع شهرستان ارسنجان با اعتبار1/9میلیارد ریال، اولین طرح مورد بهره برداری بود ، برای اجرای هر هکتار آبیاری تحت فشار مبلغ 70 میلیون ریال کمک بلاعوض توسط دولت پرداخت خواهد شد.طرح دوم ،گلخانه تولید نشا گوجه فرنگی با مساحت3600متر مربع با اعتبار 2/34میلیاردریال بود که به بهره برداری رسید که در این گلخانه در هردوره 45روزه، با مصرف 1200متر مکعب آب،برای 50 هکتار زمین کشاورزی ، نشا گوجه فرنگی تولید میشود. با کاشت گوجه فرنگی بصورت نشایی،میزان 5000 متر مکعب آب در هر هکتار صرفه جویی میشود شایان ذکر است ، ارسنجان با کاشت سالانه بیش از هزار هکتار گوجه فرنگی ، یکی از قطبهای تولید این محصول در استان فارس به شمار می رود.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.