ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

چهارشنبه,24 خرداد 1396

جهاد کشاورزی ارسنجان

روغن کلزا

برداشت کلزا

کشاورزی

مراتع طبیعی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان

آغاز برداشت دانه روغنی کلزا در ارسنجان

برداشت دانه روغنی کلزا در ارسنجان آغاز شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: امسال در شهرستان ارسنجان، بیش از ۲۶۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی به کشت کلزا اختصاص یافته است.
علی‌عسکر امیدی افزود: میانگین تولید دانه روغنی کلزا ۲ و ۴ دهم تن در هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳۷۰ تن کلزا از مزارع قابل برداشت، برداشت شود.
وی گفت: امسال هر کیلو دانه روغنی کلزا به مبلغ ۲۷ هزار و ۸۳۰ ریال به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌شود. 
امید افزود: نپتون، دانوب، آرتیست و اکاپی از جمله ارقام بذرهای کاشت شده کلزا در این شهرستان است.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید