ارسال شده توسط :

جهاد کشاورزی ارسنجان

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

دوشنبه,22 خرداد 1396

جهاد کشاورزی ارسنجان

گیاه گلرنگ

کشاورزی

رییس جهاد کشاورزی ارسنجان :

برداشت 6 تن دانه روغنی گلرنگ در ارسنجان

6 تن گلرنگ و بیش از ۱۰۰ تن دانه روغنی این محصول، امسال از زمین‌های کشاورزی شهرستان ارسنجان برداشت می شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: گیاه گلرنگ یک کشت جایگزین است که علاوه بر مقاومت در برابر خشکی و شوری، هم گل و هم دانه‌های روغنی آن قابل استفاده است. 
علی‌ عسکر امیدی افزود: در هر هکتار کشت آبی نزدیک به ۲۰۰ کیلوگرم گل گلرنگ و بیش از دو تن دانه روغنی گلرنگ برداشت می‌شود.
وی افزود: گلرنگ در دو کشت پاییزه و بهاره انجام می‌شود و در کشت پاییزه اگر شرایط اقلیمی مطلوب باشد و با کاشت محصول با شخم عمیق انجام شود، محصول با کیفیت‌تر با تناژ بیشتر برداشت می شود.
امیدی گفت: با پایان یافتن برداشت گل گلرنگ، اوایل مرداد زمان برداشت دانه‌های روغنی این محصول فرا می‌رسد.
وی افزود: با توجه به خشکسالی‌ها، راهکارهای مختلفی برای مدیریت بحران آب در این شهرستان به کار گرفته شده است که توسعه سیستم‌های نوین آبیاری، تغییر الگوی کشت، کاهش سطح زیر کشت گیاهان پر آب و جایگزینی کشت‌های مقرون به صرفه از نظر اقتصادی از جمله این راه کارهاست.
پیش‌بینی می‌شود امسال علاوه بر برداشت ۶ تن گل گلرنگ، بیش از ۱۰۰ تن دانه روغنی این محصول از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برداشت شود.
.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.