ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,21 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

دکتر طالبی

چشم پزشکی

دستگاه فیکو

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) ارسنجان:

تجهیز بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان به دستگاه فیکو چشم پزشکی

بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان به یک دستگاه "فیکو "چشم پزشکی ،مجهز شد .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان : سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان، گفت : با توجه به نیاز اتاق عمل بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان به دستگاه فیکو چشم پزشکی، پیگیری لازم به عمل آمد و با مساعدت معاونت درمان دانشگاه، این دستگاه در اختیار بیمارستان ارسنجان ،قرار گرفت.

دکتر "علی طالبی"،افزود : قبل ازاین، در بیمارستان ارسنجان برخی از عمل های چشم پزشکی ، به علت کمبود تجهیزات انجام نمی شد،که با تامین دستگاه "فیکو"چشم پزشکی، از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،هم اکنون انجام این اعمال جراحی، امکان پذیر شده است.

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان ،کاربرداین دستگاه را در انجام اعمال جراحی های چشم، بویژه  در جراحی آب مرواریدو جایگذاری عدسی مصنوعی در چشم عنوان کرد که، قبلاً انجام این عمل هابا سختی های خاصی همراه بود،ولی امروزه با تجهیزات پیشرفته ای، عمل جراحی آب مروارید به سادگی انجام و پس از گذشت چند روز ،بیمار به فعالیتهای عادی روزانه خود، باز می گردد .

دکتر"طالبی" ارزش تقریبی دستگاه فوق را حدود،700 میلیون ریال، اعلام کرد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید