ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,16 خرداد 1396

دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز رشد

به همت مدیران واحد دانشگاهی ارسنجان،

مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان مجوز فعالیت گرفت / دعوت از اندیشمندان و صاحبان فکر و ایده

مأموریت اصلی مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد واحد ارسنجان، ایجاد یک مرکز قابل اطمینان برای حمایت و هدایت کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی به منظور تجاری­سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه می باشد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ازاد واحد ارسنجان همانند دیگر مراکز رشد دانشگاهی، بر اساس سیاست های برنامه های سوم و چهارم توسعه دولت و به منظور ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، تجاری­سازی دستاوردهای تحقیقاتی- کاربردی، توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط دانش­بنیان، تسهیل در انتقال دانش و فناوری از مراکز دانشگاهی به دیگر مراکز جامعه و صنعت و برطرف نمودن نیازهای جامعه، ایجاد و گسترش یافته است. به عبارت دیگر، بر اساس دانش علمی و تجربیات مدیریتی و اجرایی، این دانشگاه ایجاد مرکز رشدی توانمند را از چندین سال قبل در دستور کار خویش قرار داد و پس از آن  موفق به اخذ موافقت اصولی تأسیس مرکز رشد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید. 

مأموریت اصلی مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان ، ایجاد یک مرکز قابل اطمینان برای حمایت و هدایت کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی به منظور تجاری­سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه می باشد. این مرکز با  توجه به امکانات ویژه علمی و پژوهشی دانشگاه  آزاد اسلامی واحد ارسنجانبه عنوان یک نهاد حمایتی و تسهیل ­کننده، با ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و فنی و اعطای تسهیلات مالی به شرکت های نوپا، فرآیند شکل­ گیری و رشد بنگاه های کوچک و متوسط دانش­ بنیان را تسهیل و تسریع می کند و منجر به تولید دانش، ثروت و انتقال تکنولوژی در جامعه می شود. شرکت های پذیرش شده در مرکز رشد، پس از پیاده­ سازی ایده­ محوری و تجاری­ سازی، توسعه و تثبیت محصول در بازار، از مرکز رشد خارج شده و در سایر محیط های صنعتی و تجاری نظیر شهرک های صنعتی و شهرک ها، پارک ها، مراکز و مجتمع های فناوری به فعالیت خویش ادامه خواهند داد. واحدهایی که متقاضی استقرار در مرکز رشد دانشگاه  آزاد اسلامی واحد ارسنجان می باشند، طی مراحلی که مصوب و به زودی اعلام می گردد، تقاضای آنها مورد بررسی قرار گرفته و پس از طی مراحل ذکر شده در صورت تصویب نهایی در شورای  فناوری در مرکز مستقر می شوند.

خلاقیت،نوآوری و کارآفرینی سه زنجیره بهم پیوسته می باشند که فرد کارآفرین باید برای تاسیس کسب و کار های کوچک و متوسط، این زنجیره را طی کند. به این معنی که وقتی ایده خلاقانه ای در ذهن فرد شکل می گیرد، می باید آن ایده به نوآوری تبدیل گردد. نوآوری مرحله ای است که ایده خلاقانه به محصولی با قابلیت تجاری سازی تبدیل می شود. سپس این محصول با توجه به ساز و کارهای مناسبی به بازار عرضه می گردد و فرد وارد مرحله کارآفرینی می شود. در مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه  آزاد اسلامی واحد ارسنجان متناسب با این شرایط، مجموعه هایی برای شکوفایی خلاقیت، مرکز کارآفرینی و مرکز رشد ایجاد شده است. به این معنی که مرکز رشد و کارآفرینی در خود این توان را ایجاد کرده است که فرد کارآفرین را در هرکدام از مراحل خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی جذب نموده و با هدایتی موثر، کارآفرینان را به سمت تاسیس کسب و کارهای کوچک و متوسط سوق دهد.

در انتها ، از تمامی اندیشمندان و صاحبان فکر وایده دعوت می شود برای رشد وتوسعه و ایجاد اشتغال شهرستان با ما همراه باشید

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


طرح "پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه" با حضور دانش آموزان مدارس ارسنجان،برگزار شد.
نوزاد عجول مادر23 ساله ارسنجانی در راه انتقال به بیمارستان مرودشت،در آمبولانس به دنیا آمد.
دوره آموزشی پیشگیری از رفتارهای پر خطر در جوانان،در جمع کارآموزان اداره فنی وحرفه ای ومرکز ترک اعتیاد ارسنجان ،برگزار شد.
سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.