ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,16 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

جمع آوری زباله

بی خطرساز زباله

دکتر علی طالبی

ضدعفونی زباله ها

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان :

نصب و راه اندازي دستگاه امحای زباله در بيمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان، از نصب و راه اندازي دستگاه امحای زباله در این بیمارستان ،خبر داد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، دکتر "علی طالبی" افزود: با تامين يك دستگاه جدید بي خطر ساز زباله با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ،گامي موثر در ارتقای بهداشت و سلامت عمومي و بالا بردن كيفيت خدمات درمانی در شهرستان ارسنجان،برداشته شد.

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،گفت: با توجه به اهمیت بي خطرسازي زباله هاي عفوني، رهاسازي و دفع اين قبيل زباله ها، تهديد جدي براي سلامت مردم و جامعه، محسوب مي شود.

دکتر"طالبی" با اشاره به ارزش 1.3میلیارد ریالی این دستگاه،تمام اتوماتیک بودن تمامی مراحل بی خطر سازی را مهم ترین مزیت آن دانست که بدون دخالت دست درمراحل بی خطر سازی وبسته بندی،زباله ها پس از ورود به این دستگاه ،بوسیله خرد کن ،خرد شده وپس ازبی خطر سازی ،به صورت غیر عفونی وبسته بندی،از دستگاه خارج می شود.

او یادآور شد: زباله هاي بيمارستاني، زباله هايي پرخطر محسوب مي شوند، زيرا با خون، عفونت،انواع ميكروب ها و باكتري ها، آغشته بوده و اگر به همان صورت دفن شوند،باعث انتشار ميكروب ها از بیمارستان به دیگر مکان ها شده ودر صورت استفاده زباله گردها وبازيافت این نوع زباله، خطر انتقال اين ميكروب ها به سایر افراد جامعه نیز، افزایش می یابد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید