ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,16 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

جمع آوری زباله

بی خطرساز زباله

دکتر علی طالبی

ضدعفونی زباله ها

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان :

نصب و راه اندازي دستگاه امحای زباله در بيمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان، از نصب و راه اندازي دستگاه امحای زباله در این بیمارستان ،خبر داد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، دکتر "علی طالبی" افزود: با تامين يك دستگاه جدید بي خطر ساز زباله با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ،گامي موثر در ارتقای بهداشت و سلامت عمومي و بالا بردن كيفيت خدمات درمانی در شهرستان ارسنجان،برداشته شد.

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،گفت: با توجه به اهمیت بي خطرسازي زباله هاي عفوني، رهاسازي و دفع اين قبيل زباله ها، تهديد جدي براي سلامت مردم و جامعه، محسوب مي شود.

دکتر"طالبی" با اشاره به ارزش 1.3میلیارد ریالی این دستگاه،تمام اتوماتیک بودن تمامی مراحل بی خطر سازی را مهم ترین مزیت آن دانست که بدون دخالت دست درمراحل بی خطر سازی وبسته بندی،زباله ها پس از ورود به این دستگاه ،بوسیله خرد کن ،خرد شده وپس ازبی خطر سازی ،به صورت غیر عفونی وبسته بندی،از دستگاه خارج می شود.

او یادآور شد: زباله هاي بيمارستاني، زباله هايي پرخطر محسوب مي شوند، زيرا با خون، عفونت،انواع ميكروب ها و باكتري ها، آغشته بوده و اگر به همان صورت دفن شوند،باعث انتشار ميكروب ها از بیمارستان به دیگر مکان ها شده ودر صورت استفاده زباله گردها وبازيافت این نوع زباله، خطر انتقال اين ميكروب ها به سایر افراد جامعه نیز، افزایش می یابد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.