ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,2 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

مجمع سلامت

دکتر کوروش قنبری

درخواست سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،

حضور ومشارکت سایر سازمان ها،ادارات ونهادها ،در مجمع شهرستانی سلامت

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، در جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان،خواستار مشارکت سایر سازمان ها،ادارات ونهادها ،در تشکیل مجمع شهرستانی سلامت ،شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان ، دکتر "کورش قنبری"، در جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان،با ارایه گزارشی از فعالیت یکساله شبکه بهداشت ودرمان ،از تشکیل اولین جلسه مجمع شهرستانی سلامت در شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، خبر داد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ارسنجان،نقش نزدیک به 70درصدی دیگر سازمان ها وادارات، در تامین سلامت افراد جامعه و لزوم همکاری آنها با متولیان سلامت را مهم توصیف نموده وهدف از تشکیل مجمع شهرستانی سلامت را،جلب مشارکت سایر ادارات ونهادها،دراجرای اهداف وبرنامه های طرح تحول سلامت ،به منظور بالا بردن سطح سلامت درجامعه، عنوان کرد.

دکتر "قنبری" با اشاره به،بهره برداری از دو خانه بهداشت در سال گذشته و پیشرفت نزدیک به 40درصدی 12پروژه عرصه بهداشت و سلامت در شهرستان ارسنجان ،ساخت این تعداد پروژه را در سابقه شبکه بهداشت و درمان ارسنجان ،بی نظیر عنوان کرد و گفت : با بهره برداری از این پروژه ها،غالب زیر ساخت های عرصه بهداشت و سلامت ارسنجان، برای ارایه خدمات ،مهیا شده وکیفیت عرضه خدمات بهداشتی و درمانی ارتقا، خواهد یافت .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، افزود : در سال گذشته ،شبکه بهداشت و درمان ارسنجان ،موفق به کسب چندین رتبه نخست در دانشگاه علوم پزشکی  گردید که عملکرد کمیته اداری ، کارگروه امنیت وسلامت غذایی، سامانه یکپارچه بهداشت "سیب" و شناسایی بیماران فشار خونی وبیماران قلبی و عروقی ، از جمله مهمترین بهترین عملکرد ها بوده وباعث برتری شبکه بهداشت و درمان ارسنجان دربین شبکه های بهداشت ودرمان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ،شده است .

دکتر "قنبری "حضور متخصصین سونوگرافی ، قلب و عروق و پاتولوژی  در شهرستان ارسنجان را، از مهمترین نتایج پیگیری ها، به منظور جذب متخصص و نیروی انسانی مورد نیاز عنوان کرد و از راه اندازی زود هنگام، ساختمان کلینیک ویژه متخصصین شهرستان ارسنجان، خبر داد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ارسنجان ،ارتقای کمی وکیفی خدمات آزمایشگاهی با فعال نمودن آزمایشگاه های مراکز جامع سلامت روستایی وشهری ،بررسی وشناسایی بیماران قلبی و عروقی،مبارزه با مخازن بیماری سالک که منجر به کاهش 25 درصدی میزان شیوع این بیماری گردیده،بازدیدونظارت مستمر بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان و در همین راستا، کشف و معدوم سازی و معرفی متخلفان به مراجع قضایی را ،ازجمله شاخص ترین فعالیت های مرکز بهداشت ارسنجان، عنوان نمود .

دکتر "کورش قنبری " با اشاره به تغییر نگرش تاریخی به مساله سلامت،نقش عوامل ومتغیر های اجتماعی ،آموزش وفرهنگ سازی سلامت،دربالابردن سوادسلامت جامعه را ،با ارزش عنوان کرد و خواستار مشارکت جدی ادارات ، سازمان ها و نهادهای اثر گذار در سلامت مردم ،به منظور حضور فعال وتشکیل  مجمع شهرستانی سلامت ،شد . 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.