ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

فرهنگیان نیوز

زمان ارسال :

شنبه,19 فروردین 1396

حقوق و مزایا

فرهنگیان

حقوق و مزایا

یکسان سازی حقوق

دکتر روحانی

نامه سر گشاده بازنشستگان فرهنگی به دکتر حسن روحانی

درخواست یکسان سازی حقوق و مزایای فرهنگیان

ظربه اینکه حضرتعالی دارای دکترای حقوق هستید ، نه مهندس ونه سرهنگ ونه... که هرکدام درجای خودبسیار شریف اند و ارزنده بعلاوه، سالها بعنوان یکی از مقامات ارشدنظام درارگانها و نهادهایی از جبهه های جنگ تحمیلی گرفته تاشورای امنیت ملی و ریاست جمهوری خدمت نموده اید،قاعدتا نسبت به وضعیت کلی و حتی جزئی امورکشور، ازجمله چگونگی زندگی اسفبار بازنشستگان آگاهید و اغراق نخواهدبود که شمارا مسلط ترین رییس جمهورکشوربر قوانین اساسی ،مدنی و اجرایی مملکت و قسم خورده به اجرای دقیق آن بدانیم.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

بنام حق جل جلاله
نامه سرگشاده بازنشستگان فرهنگی به جناب آقای دکترحسن روحانی رییس جمهور
باسلام و ادب
نظربه اینکه حضرتعالی دارای دکترای حقوق هستید ، نه مهندس ونه سرهنگ ونه... که هرکدام درجای خودبسیار شریف اند و ارزنده بعلاوه، سالها بعنوان یکی از مقامات ارشدنظام درارگانها و نهادهایی از جبهه های جنگ تحمیلی گرفته تاشورای امنیت ملی و ریاست جمهوری خدمت نموده اید،قاعدتا نسبت به وضعیت کلی و حتی جزئی امورکشور، ازجمله چگونگی زندگی اسفبار بازنشستگان آگاهید و اغراق نخواهدبود که شمارا مسلط ترین رییس جمهورکشوربر قوانین اساسی ،مدنی و اجرایی مملکت و قسم خورده به اجرای دقیق آن بدانیم.
ازطرفی نیک میدانید که حقوقدانان و وکلای زبردست کاملابه فلسفه و روح قوانین آگاه بوده،هم میتوانند تا حصول نتیجه ،پیگیر اجرای دقیق قانون طبق نظر قانونگذار بوده و هم با بازی کلمات و توسل به یک «کلمه» ،«کاما»و... تفسیر وارونه نموده و حتی «عکس» آنرا نتیجه بگیرند.اما اجازه فرمایید که برابر نظر قبلی مان جنابعالی را ازگروه اول بدانیم.
لذا به استناد ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری که مادر سایرموادفصل دهم بوده وصریح وشفاف از برابری حقوق بازنشستگان و سایرکارمندان همترازخود سخن میگوید و نیز مواد۱۰۹ و۱۲۵ که مجددا بر اجرای قانون تأکید مینماید، درخواستمان این است که:
۱- دستورفرماییدنسبت به همسان سازی حقوق حقه و مغفول مانده بازنشستگان کشوری ولشگری «قدیم» و «جدید» با«شاغلین» هم رتبه وهمتراز سی سال خدمت خود درسال۱۳۹۶ ونهایتاطی دوسال۹۶و۹۷ اقدام نمایند. تا شروع تبعیض وبی توجهی و اهمال مسوولین دولتین ۹ و۱۰ نسبت به ما،بنام دولت شما ثبت نگردد.
۲- دستورفرماییدکه مسوولین ذیربط، ابتدا همسان سازی حقوقهاراانجام داده،سپس افزایش سنواتی را اعمال نمایند،وبدانندکه این بودجه برای رفاه نسبی و درمان هموطنی شریف مصرف میشود نه یک خارجی.
۳- به ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه وسایر مسوولین ذیربط ابلاغ فرمایید تا ازطرق قانونی نسبت به تأمین بودجه کافی، تهیه ی اصلاحیه یامتمم بودجه برای سال۱۳۹۶و در صورت لزوم برای برنامه توسعه ششم وتقدیم آن به مجلس شورای اسلامی جهت تصویب وقانونی کردن آن اقدام عاجل مبذول فرمایند تایک بار و برای همیشه از تضییع حقوق مسلم بازنشستگان درآینده نیز جلوگیری شده ، آنان را از این نابسامانی برهاند و این عمل خداپسندانه بنام شماو دولت یازدهم ثبت گردد.
۴-از آنجا که مشکلات بازنشستگان بسیار، بیماریهای ناشی ازکهنسالی فراوان و توان را ازآنان گرفته، ازسویی بیمه هایمان بسیار ناکارآمد وخیلی از داروهای لازم برای این سنین ،تحت پوشش بیمه نمی باشد ، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا«بودجه کافی» برای پوشش یک بیمه کارآمد و چابک، متناسب بادردهای این قشرمحروم درنظرگرفته شده و از آلام آنان بکاهد. آنانی که بر حسب وظیفه شناسی،تمام جوانی وجسم وجان خود را فدای انقلاب اسلامی، میهن عزیز و فرزندان غیور وآینده ساز این آب وخاک نموده اند.
ازسوی جمعی ازبازنشستگان فرهنگی ارسنجان وشیراز- سیداسداله ناظم السادات ارسنجانی.- ارسال خبر از : نصراله خلیلی پیش کسوت فرهنگی

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
مجموعه مقالات تاریخ مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان توسط حوزه هنری فارس در قالب کتاب منتشر می شود.
به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.