ارسال شده توسط :

منبع :

سايت خبري خبرگزاري جمهوري اسلامي

زمان ارسال :

شنبه,7 شهریور 1394

نگارخانه ارسنجان

فرهنگ و ارشاد

هفته دولت

ارمغان دولت در هفته دولت برای ارسنجان:افتتاح نگارخانه و ...

افتتاح نگارخانه شهرستان ارسنجان یکی دیگر از پروژه هایی است که در هفته دولت به هنرمندان شهرستان ارسنجان تقدیم می شود
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، سید احمد رضوی زاده اظهار داشت: 
دولت ، وظیفه مهیا کردن زمینه برای فعالیت های فرهنگی و هنری فاخر دارد و در این عرصه نیز گام های موثری برداشته است و بخشی از این برنامه ها در هفته دولت به دوستداران فرهنگ و هنر در این استان ارائه خواهد شد. 
وی بیان کرد:از جمله این برنامه ها برگزاری کنسرت های موسیقی است که از جمله آنها می توان به اجرای کنسرت شهرام ناظری از خوانندگان پیشکسوت موسیقی سنتی ایرانی اشاره کرد.
وی ادامه داد:ارکستر گلها با نوای 14 کودک و کنسرت گروه همنوازان چاووش ، اجرای صحنه ای تئاتر، برپایی نمایشگاه های هنری، پخش فیلم، برگزاری کارگاه های آموزشی و خوانش نمایشنامه بخش دیگری از برنامه های هنری است که در هفته دولت اجرا خواهد شد. 
معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود:اجرای نمایش هفتگی و پخش فیلم مستند زندگی'راجر ابرت' از منتقدان فقید سینمای جهان، اجرای تئاتر راز جنگل و نمایش 'عیش و نعش' از جمله برنامه هایی است که برای هفته دولت تدارک دیده شده است.
رضوی زاده با ابراز خرسندی از توجه دولت به استان ادب پرور فارس گفت:برگزاری برنامه های این ایام، باید بیانگر ارتقای سطح کیفی و شاخص های فرهنگی این استان باشد از این رو می کوشیم تا در بخش فرهنگی و هنری شیراز و سایر شهرستان ها آن گونه که شایسته است از توان و ظرفیت فرهنگیان و هنرمندان این خطه بهره گیریم .
او اظهار کرد:همچنین در آخرین روز از هفته دولت (هشتم شهریور) برای ارج نهادن به خدمات فرهنگی هنرمندان ، کارمندان نمونه و بازنشستگان حوزه فرهنگ و ادب فارس ، جشنی با حضور آنان برپا خواهد شد. 

** اتحادیه چاپخانه داران فارس راه اندازی می شود
رضوی همچنین نوید راه اندازی اتحادیه چاپخانه داران استان فارس را داد و اظهار کرد: به میمنت هفته دولت و با هدف تاسیس این اتحادیه ، نشستی با حضور چاپخانه داران و مدیران اداره اصناف و بازرگانی فارس برگزار خواهد شد. 
وی از برپایی پنجمین کنفرانس ملی ' ارتباطات یکپارچه بازاریابی و برند' با حضور استادان متخصص حوزه ارتباطات به عنوان یکی دیگر از برنامه های گرامیداشت هفته دولت در فارس یاد کرد. 
رضوی زاده با تاکید بر تقویت انجمن ها و تشکل های فرهنگی و هنری اظهار کرد: دولت توجه ویژه ای به تقویت مشارکت بخش خصوصی در حوزه فرهنگی دارد و از این مشارکت و همکاری استقبال می کند.

** بهره برداری از دو پروژه فرهنگی در فارس
معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در بخش دیگری از مطالب خود، بیان داشت:اگر چه عمده فعالیت های این اداره کل مبتنی بر اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف است اما بخش دیگری از فعالیت های دولت در حوزه فرهنگ معطوف به تاسیس و راه اندازی نهادهای فرهنگی از جمله کتابخانه است.
رضوی گفت:به همین سبب در هفته دولت امسال، کتابخانه داریون از توابع شهرستان شیراز با هشت میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار در زمینی با زیربنای 500 مترمربع افتتاح خواهد شد.
وی افزود: این کتابخانه دارای 150 مترمربع مخزن و 350 مترمربع فضای مطالعه است که فاز نخست آن با 20 قفسه کتاب و 100 محل مطالعه با برخورداری از 22 هزار جلد کتاب با موضوع های مختلف فرهنگی،هنری،علمی،پژوهشی و دانشگاهی به بهره برداری می رسد. 
معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس اضافه کرد:افتتاح نگارخانه شهرستان ارسنجان یکی دیگر از پروژه هایی است که در هفته دولت به هنرمندان شهرستان ارسنجان تقدیم می شود.
رضوی زاده بیان داشت:این نگارخانه با اعتباری افزون بر سه میلیارد و 70 میلیون ریال در زمینی به مساحت 800 مترمربع با زیربنای 500 مترمربع در دو طبقه احداث شده و سامل کلاس های آموزشی و فضای اداری است.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
مجموعه مقالات تاریخ مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان توسط حوزه هنری فارس در قالب کتاب منتشر می شود.
به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.