ارسال شده توسط :

منبع :

زمان ارسال :

سه شنبه,16 آذر 1395

اخبار ارسنجان

محمد مهدی برومندی

مجلس شورای اسلامی

روز دانشجو

بحران خشکسالی

برومندی :انتظار می رود در سفر قریب الوقوع وزیرتعاون به استان فارس، تصمیم های خوبی برای معضل بیکاری گرفته شود

محمد مهدی برومندی با بیان اینکه درصد بیکاری دراستان فارس و شهرستان های مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد به دلیل وابستگی اشتغال و معیشت مردم به کشاورزی و وقوع زلزله خشکسالی از سایر نقاط کشور بیشتر است،تصریح کرد:جناب روحانی لطفا برای مدیریت این بحران دستورات لازم را اتخاذ نمایید؛انتظار می رود در سفر قریب الوقوع وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی به استان فارس تصمیم های خوبی برای کارگران و معضل بیکاری گرفته شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

اخبار ارسنجان

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی برومندی در صحن علنی امروز (سه شنبه، 16 آذرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، با تبریک به مناسبت روز دانشجو و همچنین حلول ماه ربیع الاول، گفت: دانشجویان در همواره تاریخ مظهر آزادی، آزادگی، عدالت خواهی، استقلال خواهی و اقتدار بوده و همچنین به فرمایش مقام معظم رهبری" مظهر شهامت و سرعت عمل ملت ایران دانشجویان بوده اند".

نماینده مردم مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:جنبش دانشجویی درکشور ما در تاریخ ثبت و شناخته شده خود همیشه ضد استکبار، سلطه، استبداد و به شدت عدالت خواه بوده است؛از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار می رود که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد؛بدین نحو که اول جریان علم و تحقیق و دوم جریان آرمان گرایی،آرمان خواهی ها و هدف گذاری های سیاسی و اجتماعی.

وی در تشریح مشکلات حوزه انتخابیه خود،خطاب به رئیس جمهور، گفت: جناب رئیس جمهور! امروز مهمترین مشکل کشور موضوع اشتغال است و درهر خانواده ایرانی یک یا چند جوان تحصیلکرده بیکار وجود دارد؛معتقد هستم برای ایجاد اشتغال باید اقدام عاجل و عملی شود.

برومندی با بیان اینکه درصد بیکاری دراستان فارس و شهرستان های مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد به دلیل وابستگی اشتغال و معیشت مردم به کشاورزی و وقوع زلزله خشکسالی از سایر نقاط کشور بیشتر است،تصریح کرد:جناب روحانی لطفا برای مدیریت این بحران دستورات لازم را اتخاذ نمایید؛انتظار می رود در سفر قریب الوقوع وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی به استان فارس تصمیم های خوبی برای کارگران و معضل بیکاری گرفته شود.

نماینده مردم مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد درمجلس شورای اسلامی،از وزیرنفت به دلیل دیپلماسی قوی نفتی در اوپک تشکر کرد و گفت:امیدواریم این تلاش و توفیق به دست آمده سبب اصلاح بودجه کشور در سال 96 و رشد بودجه گردد.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از وزیرنفت خواستار گازرسانی به 33 روستای بخش درودزن،کام فیروز و قوام آباد پارسارگاد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه جناب رئیس جمهور! خشکسالی استان فارس را نابوده کرده است،افزود:آب آشامیدنی مهمترین دغدغه مردم فارس بوده و سد درودزن در حال خشکی کامل است؛"بختگان" کانون ریزگردهای سمی شده و شرایط به گونه ای است که شیراز، مرودشت و اغلب مناطق فارس سال آینده از نعمت آب آشامیدنی محروم خواهند شد.

وی خطاب به رئیس جمهور ادامه داد: برای رهایی از این بحران طرح نکاشت در اراضی زیر سد درودزن در شهرستان های مرودشت،زرقان،کربال و خرامه باید به فوریت اجرا و حقابه کشاورزان خریداری و جهت شرب ومحیط زیست درنظرگرفته شده و صندوق بیمه کشاورزی خسارت کشاورزان حوزه انتخابیه را پرداخت کند.

تخت جمشید و پاسارگاد پیشانی میراث فرهنگی و تاریخی کشور است

برومندی ادامه داد: جناب رئیس جمهور! مردم توابع ارسنجان نان شب ندارند؛بنابراین نیاز است برای این مردم که به دلیل خشکسالی آب شرب ندارند اقدامی عاجل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم،خطاب به رئیس سازمان میراث فرهنگی و رئیس جمهور، گفت: تخت جمشید و پاسارگاد پیشانی میراث فرهنگی و تاریخی کشور است؛اما متاسفانه حتی حقوق پرسنل این مفاخر فرهنگی با مشکل مواجه شده است؛چرا به زیرساخت های تخت جمشید و پاسارگاد توجه نمی شود؟

مردم حوزه انتخابیه خواهان توسعه صنعتی در فارس هستند

نماینده مردم مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: مردم حوزه انتخابیه خواهان توسعه صنعتی در فارس هستند؛ "آزمایش" مهمترین صنعت لوازم خانگی همچنان تعطیل است؛لطفا برابر تصمیم بانک ملت آزمایش را مصادره و  سرمایه گذاران شروع به کار کنند؛ در ارسنجان حتی یک صنعت وجود ندارد ومنابع طبیعی ارسنجان از جمله خاک سیلیس آن صادرمی شود و مردم تحمل نخواهند کرد و معادن باید به شهرداری ها و دهیاری ها عوارض دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی، در پایان نطق خویش خطاب به وزیر ورزش وجوانان، یادآور شد: مرودشت شهر قهرمانان ورزشی است و در هفته اخیر 4 قهرمان ورزشی داشته است؛تقاضا داریم به رفع مشکلات حوزه ورزش توجه جدی کنید./

برای دانلود فایل سخنرانی بر روی لینک روبه رو کلیک کنید : دانلود

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.