ارسال شده توسط :

منبع :

پایگاه خبری استانداری استان فارس

زمان ارسال :

سه شنبه,5 مرداد 1395

فرمانداری ارسنجان

شورای اداری

جلسه شورای اداری شهرستان

جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان و اعضای شورای اداری در سالن ولایت فرمانداری برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان

بهگزارش روابط عمومی فرمانداری ارسنجان، سید محمد یوسف کاظمی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه و مردم بخصوص مردم شهرستان به جهت حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس که بار دیگر حماسه آفرینی کردند، با بیان توضیحاتی در خصوص دو محور که یکی مسائل جهانی و منطقه ای و دیگری مسائل داخلی و شهرستانی بود سخنان خود را ایراد نمود و اظهار داشت :تحولات شگرفی در دنیا بوجود آمده و همچنان ادامه خواهد داشت ،وی با اشاره به  رویکرد استکبار جهت به استثمار کشیدن ملتها و مستثنی نبودن کشور ایران ازاین قاعده ،به موقعیت ایران در منطقه خاورمیانه که در نقطه بسیار مهم و ژئوپولتیک بنام خلیج فارس قرار دارد و شاهد تغییرات و تحولات و مسائلی است اما با وجود این یک جزیره با ثبات است که اولین مولفه آن حضور مردم و پشتیبانی آنها از حاکمیت و حکومت است .

وی افزود : اگر ما مسئولین بعنوان خدمتگزاران مردم توانستیم به آنها خدمت کنیم این روند ادامه خواهد داشت در غیر اینصورت دشمن به اهداف خود نزدیک خواهد شد.
کاظمی اشاره نمود :غالب توطئه های دشمن برای برهم زدن نظم و امنیت یا اگر بتوانند تغییر ساختار سیاسی در ایران است، توطئه هایی نظیر:حادثه سپتامبر، طالبان ، القاعده ، اعمال صهیونیست و وهابیت و استکبار و داعش که همه این موارد بخاطر جمهوری اسلامی ایران ،حاکمیت قانون خدا است، که البته راه بجایی نبرده اند.
فرماندار تصریح کرد : همه ما باید این مسائل منطقه ای را با حساسیت دنبال کنیم ، وی مردم ایران را مردمی هوشمند خواندو کارکرد دولت تدبیر و امیددر صحنه روابط خارجی را بسیار موفق دانست.وی افزود : امروز جمهوری اسلامی با اقتدار سیاسی ، فرهنگی، نظامی یک کشور مقتدر بعداز قطعنامه 598مرداد 67 است .
وی در خصوص سفر معاون اول رئیس جمهور به استان فارس بعنوان مسئول ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و سفرش به استانها به منظور بررسی کارکرد دستگاهها در خصوص اقتصاد مقاومتی وبررسی  تحولات و اقدامات انجام شده دراستان فارس  و تقدیر و تشکر از استاندار فارس به  جهت  عملکرد مثبت ایشان در حوزه  اقتصاد مقاومتی مطالبی را بیان داشت و درباره مسئله آب  ابراز داشت : با توجه به مشکلات آب شهرستان نامه نگاری هایی در این باره انجام شده است و تصمیماتی گرفته شده است .کاظمی اظهار نمود  : مشکلات آب شهرستان بصورت مطلق است ، ما باید در راستای درست مصرف کردن آب و مدیریت کردن این مسئله مهم واستفاده صحیح از منابع و داده های خداوندی که مهمترین راهکار مقابله با خشکسالی و کمبود آب است گام برداریم.
وی تصریح نمود:یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی اصلاح نوع کشت است و با توجه به اینکه جایگزینی برای آب وجود ندارد باید از کشت محصولاتی که به آب فراوان نیاز دارد خودداری شود ، وی به دو همایش اخیر که در شهرستان برگزار شد و نتایج مفیدی هم به همراه داشت و همچنین برگزاری  کارگاههای در این خصوص اشاراتی کرد. 
کاظمی تاکید کرد : همه دستگاهها و نهادها باید در زمینه فرهنگ استفاده از آب (چه آب شرب و چه کشاورزی ) تلاش کنند ، وی یکی از وظائف مهم دولت ها راتامین آب شرب مردم برشمرد و به اقدامات انجام شده در این باره ازجمله حفر چهار حلقه  چاه در شهر و روستا و خریدن دستگاههای آب شیرین کن برای روستاهای بخش مرکزی شهرستان  اشاره نمود.
وی به بیانات خود با دکتر جهانگیری در خصوص استفاده از اعتبارات مناطق محروم در خصوص شهرستان ارسنجان اشاره نمود.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:
خبر تعطیلی و خوابیدن بازار کار کارخانه ها گرچه در روزهای قبل، بازار بعضی از رسانه ها را داغ کرد اما دروغ بودن این خبر، مانند آب سردی بر سر مخاطبان ریخته شد. به گزارش پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی؛ خبر تعطیلی کارخانه داروگر در ابتدا شوک آور بود، چراکه برای بسیاری از مردم، شامپوهای زردرنگ به اصطلاح تخم مرغی داروگر که در سال های دهه شصت تنها شامپوی بی رقیب کشور بود، حکم نوستالژی دارد. اما این خبر پس از انتشار، با تکذیب قاطعانه مسوولان شرکت سهامی عام کف روبرو شد.
همزمان با فرا رسیدن ایام مبعث رسول گرامی اسلام (ص) دو پروژه ورزشی با حضور مسئولان در شهرستان ارسنجان افتتاح و به بهره برداری رسید.
خطیب جمعه شهرستان ارسنجان،بخشی از خطبه این هفته خود را ،به تبیین شعار روز جهانی بهداشت وهفته سلامت ،اختصاص داد.
ارسنجانی ها، در برنامه پیاده روی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شده بود، شرکت کردند.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،با حضور در آزمایشگاه بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان،روز آزمایشگاه را، گرامی داشت.