ارسال شده توسط :

منبع :

پایگاه خبری اداره کل فرهنگ و ارشاد

زمان ارسال :

چهارشنبه,12 خرداد 1395

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

اداره ارشاد ارسنجان

غلامرضا دادوند

جشن نیمه شعبان

جشن تولد امام زمان(عج) در ارسنجان

جشن پنج هزار نفری در بوستان ارسنجان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دادوند، گفت: به یمن و میمنت اعیاد شعبانیه مراسم جشن با شکوهی با حضور مردم هنردوست شهرستان ارسنجان و مسوولین محلی در بوستان مادر این شهر برگزار گردید که با استقبال گسترده و چشمگیر مردم روبرو شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

در ابتدای این مراسم غلامرضا دادوند رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور مردم از هنرمندان که با هنرشان شادی را در این شب به مردم هدیه کردند  قدردانی کرد و افزود: یکی از مسائلی که کمبود آن در جامعه احساس می شود کمبود شادی و نشاط در مردم است که در این میان هنرمندان می توانند با ابزار هنر که ابزاری بسیار کارآمد و توانمند است چه با زبان شعر ، چه با زبان تئاتر- طنز پردازی – فیلم – هنر موسیقی و هنرهای تجسمی ، شادی و نشاط را به جامعه تزریق کنند، منتهی شادی و نشاطی که هلال باشد و موازین شرعی ، اخلاقی و قانونی آن رعایت شود در این صورت است که هنرمند ما محبوب دل مردم می شود و کارهای این نوع هنرمندان در جامعه ماندگار خواهد شد.

وی با بیان این که هنرمندان کشور ، دلسوز جامعه و اهداف و ارزش های والای اسلامی هستند ، گفت: وجود سلائق و علائق مختلف نزد هنرمندان متعهد طبیعی است ولی تحمیل سلیقه و فکر بر جامعه هنری نتیجه معکوس دارد و اگر قشری از جامعه نوعی سلیقه و فکر را نمی پسندند نباید کل جامعه را از آن محروم کرد چرا که این ظلم به هنر و هنرمند متعهد مردم است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی باید با حمایت از جامعه هنری و نویسندگان و فرهیختگان کشور نشاط و امید را که مورد نیاز مردم است به جامعه تزریق کرد . وی ضمن قدردانی از همکاری شهرداری ، شورای اسلامی شهر ارسنجان و فرمانداری شهرستان در برنامه های فرهنگی و هنری افزود توصیه می کنم هنرمندان عزیز با جذابیت به کار خود ادامه دهند و به آینده کشور ، انقلاب و سرنوشت خود امیدوار باشند

در ادامه این برنامه خواننده محبوب شهرستان علی رحیمی به اجرای دو قطعه موسیقی پرداخت که مورد استقبال حضار قرار گرفت پس از او بود که شادترین شب ارسنجان رقم خورد جایی که محمدرضا ذریه  برترین شبیه ساز و مقلد صدای کشور شور و نشاط و خنده را به پنج هزار نفر هدیه کرد ذریه با حرکات طنز خود و با کلمات طنز خود و با تقلید صدا توانست یک ساعت خنده را بر لبان حضار بنشاند

پس از این هنرمند، نیز محمد ترکی خواننده محبوب اهل پاسارگاد به اجرای دو قطعه پرداخت.

گفتنی است: این برنامه با صدابرداری استاد ضیاء الدین خادمی و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات صدا برداری استان  برگزار گردید که در اجرای هرچه بهتر برنامه و شیوایی و رسایی صدای هنرمندان کمک کند تا جایی که اجرای این برنامه در فضای باز  توانست رضایت همه مخاطبین و حضار را به همراه داشته باشد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:
خبر تعطیلی و خوابیدن بازار کار کارخانه ها گرچه در روزهای قبل، بازار بعضی از رسانه ها را داغ کرد اما دروغ بودن این خبر، مانند آب سردی بر سر مخاطبان ریخته شد. به گزارش پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی؛ خبر تعطیلی کارخانه داروگر در ابتدا شوک آور بود، چراکه برای بسیاری از مردم، شامپوهای زردرنگ به اصطلاح تخم مرغی داروگر که در سال های دهه شصت تنها شامپوی بی رقیب کشور بود، حکم نوستالژی دارد. اما این خبر پس از انتشار، با تکذیب قاطعانه مسوولان شرکت سهامی عام کف روبرو شد.
همزمان با فرا رسیدن ایام مبعث رسول گرامی اسلام (ص) دو پروژه ورزشی با حضور مسئولان در شهرستان ارسنجان افتتاح و به بهره برداری رسید.
خطیب جمعه شهرستان ارسنجان،بخشی از خطبه این هفته خود را ،به تبیین شعار روز جهانی بهداشت وهفته سلامت ،اختصاص داد.
ارسنجانی ها، در برنامه پیاده روی که به مناسبت هفته سلامت برگزار شده بود، شرکت کردند.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،با حضور در آزمایشگاه بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان،روز آزمایشگاه را، گرامی داشت.