ارسال شده توسط :

منبع :

زمان ارسال :

شنبه,7 فروردین 1395

ذوالقرنین

مقبره کوروش

کرنش برخی افراد به سمت آرامگاه کوروش مطرود است/ لزوم پرهیز از افراط گرایی

دیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: کوروش باید مورد احترام باشد اما کرنش به سمت آرامگاه وی مطرود است و باید ضمن توجه به اعتدال از افراط گرایی در این خصوص پرهیز کرد و فرهنگ ملی همان گونه که بود، باید معرفی شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش خبرنگار سایت شبستان از شیراز،‌ دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در مراسم مجتمع فرهنگی «ذوالقرنین» پاسارگاد با اشاره به اینکه انتخاب این نام در راستای اشاره داستان ذوالقرنین در قرآن و سوره کهف است و گفت: این سالن به عنوان مکانی فرهنگی برازنده منطقه است.

 

وی با انتقاد به افراط گرایی برخی افراد، نیز افزود: کوروش باید مورد احترام باشد اما کرنش به سمت آرامگاه وی مطرود است و باید ضمن توجه به اعتدال از افراط گرایی در این خصوص پرهیز کرد و فرهنگ ملی باید همان گونه که بود، معرفی شود.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با یادآوری این مطلب که نام «ذوالقرنین» در قرآن آمده است، اظهار داشت: قرآن نیز از وی به نیکی یاد کرده و نام کوروش به خاطر اینکه خیرخواه مردمش بود در میان پیروان پیامبران بزرگ همچون حضرت موسی (علیه السلام)، حضرت عیسی (علیه السلام) و حضرت محمد (صلوات الله علیه و آله و سلم)، به نیکی برده شده است.

 

وی با اشاره به وجود سالن آمفی تئاتر چند منظوره در هر مجتمع فرهنگی، گفت: این امکان علاوه بر انجام اقدامات فرهنگی، محلی برای برگزاری سایر برنامه ها و نشست های مختلف اجتماعی و غیره به شمار می روند و به منظور اکران فیلم و نمایش آثار فاخر و مورد نیاز جامعه در حوزه سینمایی نیز کاربرد موثر دارد.

 

مریدی، ایجاد زیر ساخت‌های فرهنگی و مجتمع فرهنگی و هنری را یکی از نیازهای اساسی شهرستانهای فارس دانست و اظهارداشت: وجود اینگونه مکان ها به عنوان زیر ساخت‌های فرهنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پایان این آیین، ضمن اهدا کتاب فردوسی بزرگ به کوتاه قامت ترین مرد جهان، اظهار داشت: ساخت و ساز اینگونه مجتمع ها، نشان از اهمیت فعالیت های فرهنگی هنری در استان پهناور فارس به عنوان گهواره تمدنی ایران زمین است.

 

خاطر نشان می شود، مکان یاد شده در متراژ یک و 500 متر مربع زمین با 850 متر زیربنا و در 9 اتاق آموزشی و مدیریتی به همراه 185 صندلی آمفی تئاتر و نگارخانه در سالن انتظار، واقع در مادر سلیمان پاسارگاد به بهره برداری رسیده و برای اصحاب فرهنگ، ادب و هنر منطقه مهیا شده است.

 

شایان ذکر است، مجتمع فرهنگی هنری پاسارگاد تحت عنوان «ذوالقرنین» طی آیینی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و هیئت همراه، آغاز به کار کرد و در این مراسم محمد مهدی برومندی، نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، دکتر بهرام پارسایی، منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و مسئولین محلی حضور داشتند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
مجموعه مقالات تاریخ مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان توسط حوزه هنری فارس در قالب کتاب منتشر می شود.
به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.