همه آنچه در جلسه شورای اداری ارسنجان گذشت

جلسه شورای اداری شهرستان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

در ابتدای این جلسه که با حضور مسوولین ادارات و نهادهای شهرستان و تعدادی از دهیاران و اعضای شورای های اسلامی شهر و روستاها تشکیل یافته بود، پس از نوای قرآن و سرود جمهوری اسلامی، کلیپ تصاویر منتخب ارسن نیوز از مراسم تشییع شهدای گمنام در ارسنجان پخش شد.

سپس رییس دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان به عنوان میزبان، ضمن عرض خیر مقدم، پیشنهاد برگزاری شورای اداری در ادارات و نهادهای مختلف شهرستان به منظور بررسی چالش های اداری شهرستان مطرح کرد.

 دکتر محمد مهدی رحیمی ضمن انتقاد از عدم حضور برخی مسوولین در چنین جلساتی، پروازی بودن مسوولین شهرستان را نامناسب و باعث از دست رفتن فرصت های پیشرفت منطقه دانست و گفت: «شهرستان ما با وجود مشکلات و عقب ماندگی هایی که دارد، نیازمند مدیرانی است که تمام وقت در ارسنجان حضور داشته باشند.»

وی سپس گزارشی از مدت کوتاه مسوولیت خود ارائه و از تلاش مجموعه ی تحت مدیریت خود برای ایجاد سایت گردشگری و سلامت ارسنجان، به منظور ایجاد اشتغال و افزایش درآمد مردم خبر داد.»

 پس از پخش کلیپ دیگری از بیانات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد) و سخنان رییس جمهور در مورد انتخابات، نوبت فرماندار ارسنجان بود تا به عدم حضور تعدادی از مسوولان واکنش نشان دهد.

 سید محمد یوسف کاظمی ضمن تایید سخنان رییس دانشگاه آزاد و انتقاد از برخی مسوولین شهرستان گفت: «هر کس مسوولیتی را می پذیرد باید تبعات و سختی های احتمالی آن را نیز تحمل کند و بهانه هایی همچون کمبود وقت و در کنار خانواده نبودن غیر قابل قبول است. بنای اینجانب تا کنون تعامل حداکثری با مسوولین ادارات بود اما از این پس اینگونه موارد به ادارات کل و نهادهای مسوول مکاتبه خواهد شد. ضمن اینکه دهیاران نیز به عنوان بخشی از بدنه وزارت کشور، موظف به حضور در شورای اداری و دیگر جلسات هستند.»

فرماندار ارسنجان بخش اصلی سخنان خود را با تجلیل از حضور گسترده مردم ارسنجان و فارس در استقبال از کاروان شاهدان بصیر، و تقدیر از ادارات و نهادهای دخیل در این مراسم شروع کرد و پس از تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر، انقلاب اسلامی را نقطه ی رهایی ملت ایران از ستم و ذلت به سوی آزادی و عزت دانست و گفت: «برای مثال در دوران ستم شاهی، حتی گروهبان های آمریکایی بر افسران ارتش ما ارجحیت داشتند اما امروز و به برکت انقلاب اسلامی دیدیم که پاسداران عزیز و شجاع ما در نیروی دریایی سپاه چگونه با ورود نظامیان آمریکایی به آب های کشورمان، عزّتمندانه برخورد کردند.»

 وی پس از برشمردن موارد دیگری از تاثیر انقلاب اسلامی بر وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور به سراغ برجام و رفع تحریم های هسته ای رفت و سفر رییس جمهور به اروپا را موفقیت آمیز دانست.

 فرماندار ارسنجان همچنین انتخابات 7 اسفند را از مهم ترین وقایع امسال دانست و با اشاره به کلیپ پخش شده از سخنان امام(ره)، رهبری(مد) و رییس جمهور، تمامی مسوولین را به تلاش برای هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن انتخابات توصیه و نسبت به هرگونه حرکت خلاف قانون و تبلیغات با استفاده از عناوین و امکانات دولتی و سازمانی هشدار داد.

 سید محمد یوسف کاظمی در بخش پایانی سخنان خود، به تشریح برخی اقدامات عمرانی در شهرستان پرداخت.

 جذب 5/13 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی جاده ارسنجان به خبریز، حفر 2 چاه عمیق جهت تامین آب شرب روستاها و 2 چاه برای تامین آب شرب شهر ارسنجان، پیگیری انتقال آب از سد سیوند به ارسنجان و جذب اعتبار برای استقرار 5 دستگاه آب شیرین کن در روستاهایی که دچار شوری آب شده اند، گازرسانی به برخی روستاها و قول بهره مندی دیگر روستاها از این نعمت خدادادی، پیشرفت عملیات احداث بیمارستان 64 تخت خوابی و کلینیک ویژه ی سلامت، و پیگیری تاسیس دانشکده پیرا پزشکی، مواردی بود که فرماندار ارسنجان یا از اجرایی شدن آنها خبر داد یا قول آن را داد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


بهره برداری از فریزر بانک خون اهدایی خیرین به آزمایشگاه بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان،آغاز شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان در آخرین روزهای سال 96 آستین بالا زد و در برنامه جشن همدلی با مدیران واحد 1300 درخت انار را هرس کرد. دانشگاهیان جدول کشی‌های محوطه دانشگاه را رنگ زدند و در خوابگاه دانشجویی درخت کاشتند.
شهرستان ارسنجان آمادگی خود را برای استقبال از مهمانان نوروزی اعلام کرد.
مردم ازسنجان از بانوی قهرمان این شهرستان استقبال کردند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان گفت:‌ انصاف نیست دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های دیگر اقماری، غیر انتفاعی و پیام نور در یک رتبه و تراز دیده شود زیرا این دانشگاه بحق در تولید علم، امکانات آزمایشگاهی و پتانسیل‌های فراوان هیات علمی یک سر و گردن از دانشگاه‌های دیگر بالاتر است.