ارسال شده توسط :

-

منبع :

ایرنا

زمان ارسال :

دوشنبه,14 مرداد 1398

شبکه بهداشت و درمان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان :

کار ۲ مرکز لیزر درمانی غیرمجاز در ارسنجان به تعطیلی کشید

بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

سرپرست  شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان روز شنبه با اعلام اینکه این مراکز از سوی افراد بدون صلاحیت حرفه‌ای در زمینه پوست و زیبایی در ارسنجان فعالیت داشتند گفت: با حضور بازرسان نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان و همکاری نیروی انتظامی و  با دستور مقام قضایی این دو مرکز تعطیل شدند.

دکتر  اسمعیل اسکندری افزود: انجام لیزر نیاز به اطلاعات وسیعی در زمینه بیماری های پوست دارد و افرادی که بدون داشتن مجوزهای لازم در این حوزه‌ فعالیت دارند، ممکن است آسیب‌ های جبران‌ ناپذیری به سلامت مردم وارد کرده و بر اساس قوانین وزارت بهداشت، تنها پزشکان دارای مجوز می ‌توانند در این حوزه‌ مداخله درمانی داشته باشند.

 ساناز اسکندری  کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان نیز از شهروندان خواست تا تنها از مراکز دارای مجوز، خدمات موردنیاز خود را دریافت کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با مرکز شبانه روزی پایش مراقبت های درمانی با شماره ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

گرایش روز افزون به انجام حذف موهای زائد بدن، باعث شده تا عده‌ای از این فرصت، سوءاستفاده کرده و مشکلاتی را برای متقاضیان این نوع خدمات ایجاد کنند.از این رو موضوع آرایشگاه‌ها و مراکز غیر مجاز لیزر درمانی، اولویت اصلی در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شمار می‌رود که با جدیت در دستور کار قرار دارد.

هر چند امروزه با حجم وسیع و غیر واقعی از تبلیغات لیزر موهای زائد مواجه هستیم که بسیاری از آنها هیجان انگیز و امیدوار کننده و البته غیر واقعی، غیر علمی و گمراه کننده هستند. پیام های تبلیغاتی همچون حذف دائمی موهای زائد گرفته تا تخفیف های ویژه و در نهایت لیزر رایگان موهای زائد از جمله شیوه های تبلیغی است.

این موارد می طلبد که نظارت جدی و اثرگذاری بر محتوای تولیدی این تبلیغات ایجاد شود ، تبلیغات نادرست ضمن درگیر کردن ذهن خوانندگان با سئوالات و چالش های مختلف، باعث کشاندن مردم به مراکز غیر مجاز و مراکزی که متخصص پوست حضور ندارد می گردد و نهایتا مانند سایر روش های درمانی اگر به درستی و زیر نظر متخصص پوست انجام نشود، می تواند باعث لطمات جبران ناپذیر جسمی و مالی گردد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.