ارسال شده توسط :

-

منبع :

پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

زمان ارسال :

پنج شنبه,27 تیر 1398

شب شعر

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان

به مناسبت دهه کرامت برگزار گردید

اولین شب شعر رضوی در ارسنجان

با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ همزمان با میلاد حضرت امام رضا (ع) با حضور مردم و محبان اهل بیت (ع) و شاعران آیینی ارسنجان و مسئولان محلی در محل تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان برپا شد.

غلامرضا دادوند، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان در این برنامه ضمن قدردانی از شاعران آیینی و مذهبی گفت: در زمینه ی شعر برای اهل بیت باید دقت کرد و این نکته را مورد توجه قرار داد که بایدها و نبایدها مشخص باشد و از چه واژه هایی استفاده کنیم و ملزم به رعایت آنها باشیم و به این موضوع اهتمام داشته باشیم که ما درباره ی اهل بیت شعر می گوییم، درست است که زبان شاعر از مدح اهل بیت و شعر آنها به عظمت و بزرگی آنها نمی رسد ولی باید طوری عمل کرد که عظمت آنها حفظ شود و اشعاری سروده شود که محتوای خوب و ارزشمندی داشته باشد و برای این مهم شاعر باید اطلاعات و آگاهی تاریخی داشته باشد.

دادوند افزود: با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.

در ادامه؛ شاعران آیینی دلسروده های خود را پیرامون دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) تقدیم محبان اهل بیت (ع) داشتند و در این میان، عبدالنبی زارع، رضا شریفی، محمد امین نعمت الهی، جعفر زارع، عبدالرضا روستا، اسماعیل ابراهیمی، سید حسام حسینی، فرجام خادمیان، سجاد جعفری و زهرا رحیمی، اشعار خود را خواندند و رضا معصومی به خوانندگی پیرامون امام رضا (ع) و امام زمان (ع) پرداخت.

گفتنی است این برنامه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان و همکاری کانون خادمیاران رضوی ارسنجان برگزار گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.