ارسال شده توسط :

-

منبع :

پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

زمان ارسال :

پنج شنبه,27 تیر 1398

شب شعر

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان

به مناسبت دهه کرامت برگزار گردید

اولین شب شعر رضوی در ارسنجان

با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ همزمان با میلاد حضرت امام رضا (ع) با حضور مردم و محبان اهل بیت (ع) و شاعران آیینی ارسنجان و مسئولان محلی در محل تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان برپا شد.

غلامرضا دادوند، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان در این برنامه ضمن قدردانی از شاعران آیینی و مذهبی گفت: در زمینه ی شعر برای اهل بیت باید دقت کرد و این نکته را مورد توجه قرار داد که بایدها و نبایدها مشخص باشد و از چه واژه هایی استفاده کنیم و ملزم به رعایت آنها باشیم و به این موضوع اهتمام داشته باشیم که ما درباره ی اهل بیت شعر می گوییم، درست است که زبان شاعر از مدح اهل بیت و شعر آنها به عظمت و بزرگی آنها نمی رسد ولی باید طوری عمل کرد که عظمت آنها حفظ شود و اشعاری سروده شود که محتوای خوب و ارزشمندی داشته باشد و برای این مهم شاعر باید اطلاعات و آگاهی تاریخی داشته باشد.

دادوند افزود: با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.

در ادامه؛ شاعران آیینی دلسروده های خود را پیرامون دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) تقدیم محبان اهل بیت (ع) داشتند و در این میان، عبدالنبی زارع، رضا شریفی، محمد امین نعمت الهی، جعفر زارع، عبدالرضا روستا، اسماعیل ابراهیمی، سید حسام حسینی، فرجام خادمیان، سجاد جعفری و زهرا رحیمی، اشعار خود را خواندند و رضا معصومی به خوانندگی پیرامون امام رضا (ع) و امام زمان (ع) پرداخت.

گفتنی است این برنامه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان و همکاری کانون خادمیاران رضوی ارسنجان برگزار گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.