ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری فارس

زمان ارسال :

جمعه,13 اردیبهشت 1398

جشنواره

با همت جمعی از دانش آموزان،برگزار گردید

جشنواره آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان

جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

در جشنواره آداب و رسوم بومی و محلی ارسنجان که در آموزشگاه ابتدایی شهید آزاد محمدی روستای شرق‌آباد ارسنجان برگزار شد، دانش‌آموزان با پوشیدن لباس محلی به مدرسه آمدند تا بخشی از آداب و رسوم بومی و محلی و غذا‌های سنتی و سالم منطقه عشایرنشین گُمبان را به نمایش بگذارند.
امیرعلی منفرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با اشاره به اینکه برخی آداب و رسوم محلی در حال فراموشی هستند، گفت: این جشنواره با هدف ترویج و زنده نگه‌داشتن آداب و رسوم بومی و محلی با تلاش دانش‌آموزان دبستان شهید آزاد محمدی شرق‌آباد برگزار شده است.
در این جشنواره علاوه بر اجرای سرود‌های محلی، روش تهیه نان سنتی و لبنیات محلی هم به دانش‌آموزان آموزش داده شد و انواع غذا‌های سنتی و سالم دستپخت خود دانش‌آموزان و نیز انواع دم‌نوش‌ها به نمایش گذاشته شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.