ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری صدا و سیمای مرکز فارس

زمان ارسال :

چهارشنبه,10 بهمن 1397

جشنواره

گمبان

به منظور معرفی پتانسیل های گردشگری شهرستان ارسنجان

جشنواره گمبان در ارسنجان برگزار گردید

ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، جشنواره بومی و محلی عشایر منطقه گمبان ارسنجان شهرستان درحاشیه تالاب طشک برگزار شد.
مسئول برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره بومی و محلی شهرستان ارسنجان برای نمایش جلوه‌هایی از آداب و رسوم عشایر منطقه گمبان برگزار شد. 
ابراهیمی افزود: در این جشنواره، انواع غذا‌های محلی عشایر این منطقه همچون نان محلی، آش محلی، لبنیات محلی و آب بنه طبخ شد و انجام بازی‌های بومی و محلی همراه با اجرای آوا‌ها و نوا‌های سنتی عشایر بخش دیگری از این جشنواره بود.
وی گفت: مسابقه پرهیجان و جداب چابک سواری همراه با حرکات نمایشی با حضور بیش از ۵۰ سوارکار  از بخش‌های جذاب این جشنواره بود.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.