ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,22 مهر 1397

شبکه بهداشت و درمان

با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان برگزار گردید

گام سوم پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان ارسنجان

سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان،،گفت:ارتقای سطح سلامت گروه سنی جوانان یکی از مهم ترین اهداف طرح تحول سلامت می باشد ؛فرهنگ سازی وافزایش آگاهی های عمومی این گروه سنی به عنوان یکی از اولویت های مهم در اجرای طرح تحول درنظر گرفته شده و مرکزبهداشت ارسنجان به عنوان یکی ازمراکز پیاده کننده طرح پیشگیری از حوادث وسوانح درجوانان،ازآبان سال گذشته اقدام به برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از حوادث وسوانح با حضور کارشناسانی از اورژانس وپلیس راه ،نموده است.

سرهنگ "کسری سیروسی"فرمانده سابق پلیس راه شمال فارس در جمع کارآموزان اداره فنی وحرفه ای ارسنجان،به سه عامل انسان،وسیله نقلیه وجاده در ایجاد تصادفات اشاره کرد وافزود:عامل بوجود آورنده 90 درصد از تصادفات ناشی ازخطای انسان می باشد؛برای اصلاح باورهای غلط وفرهنگ سازی مناسب در رانندگی ،باید دوران کودکی وبستردرون خانواده ها را به عنوان مبدا آموزش در نظر گرفته و با اهتمام به این آموزش ها در مدارس ،فرهنگ ایمنی ورانندگی صحیح را در باور فرزندانمان نهادینه کنیم .

سرهنگ"اکبرآذر نیا"کارشناس عالی تصادفات وبیمه در جمع کارکنان بیمارستان حضرت ولی عصر(عج)ارسنجان به بررسی وضعیت کیفری وحقوقی سوانح و حوادث در دادگاه ها پرداخت و مطالبی در مورد ضرورت داشتن گواهینامه حین رانندگی، نحوه پرداخت دیه از طریق بیمه ودرصد مشمول بیمه برای صدمات ناشی ازحوادث وسوانح،چگونگی تعیین مقصر وپرداخت دیه ازدیدگاه قانون رابه شرکت کنندگان ارایه نمود.

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:ارسنجان به عنوان پایلوت اجرای طرح پیشگیری از حوادث وسوانح در جوانان از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،انتخاب گردیده است.

این جلسه آموزشی به همت واحد سلامت نوجوانان،جوانان ومدارس مرکز بهداشت در مرکز آموزش فنی وحرفه ای وبیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،برگزار شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید