ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,22 مهر 1397

شبکه بهداشت و درمان

به همت شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان برگزار گردید

همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی درارسنجان

همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان ،گفت:با توجه به فرا رسیدن هفته قلب و نظر به اهمیت بیماری های قلبی ، عروقی به عنوان اولین علت مرگ در جهان، همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی با هدف افزایش آگاهی اقشار جامعه در سالن بصیرت سپاه ناحیه ارسنجان ،برگزار شد.

"زهرا خادمیان"،افزود:در این همایش دکتر "علی ایزدی"معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان ودکتر "عرفان اسدی "پزشک خانواده مرکز سلامت شهری، مطالبی در مورد علل پیدایش بیماری های قلبی وعروقی وراه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها را به شرکت کنندگان ارایه کردند.

دکتر ایزدی با اشاره به ابتلای بیش از 32 میلیون نفر در سال به بیماری های قلبی وعروقی ،گفت: سالانه ۱۷ و نیم میلیون نفر در دنیا به علت بیماری های قلبی عروقی جان خود را ازدست می دهند که بافرهنگ سازی و اصلاح شیوه زندگی می توان از بروز بیش از 80 درصد این بیماری ها ،پیشگیری نمود.

دکتر اسدی نیز روز جهانی قلب را فرصتی برای پیشگیری از این بیماری ها عنوان کردوبر ضرورت بسیج همگانی برای مقابله با این بیماری ها را با یادآوری خطرات و عوارض بیماری های قلبی عروقی ،تاکید کرد.

او به مرگ نزدیک به 42 درصد مردم استان فارس در اثر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی اشاره کردو گفت: در بررسی های صورت گرفته،میزان مرگ ناشی از سکته های قلبی، ۴۶ در صددر هزار نفر جمعیت و سکته های مغزی ۳۲ در صددر هزار نفردر رده سنی ۳۰ تا ۷۰ ساله دربین مردم استان فارس ،گزارش شده است.

این پزشک خانواده مرکز سلامت شهری ارسنجان ،رژیم غذایی پر چرب و پر نمک، کم تحرکی وفعالیت بدنی نا مناسب،مصرف دخانیات و الکل، تغذیه نامناسب، فشارخون بالا، اختلال چربی خون و دیابت را باعث افزایش روزافزون بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته قلبی و مغزی عنوان کرد.

او توصیه کرد: با رعایت رژیم غذایی سالم، تحرک بدنی کافی، ترک دخانیات از یک سو و از سوی دیگر مراجعه منظم به پزشک خانواده و مشاوره در زمینه بیماری های زمینه ساز بیماری های قلبی وعروقی از جمله دیابت، اختلال چربی های خون، فشارخون بالا و خطر سنجی  بیماری های قلبی عروقی،برای مقابله با این بیماری بسیج شویم.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.