ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,22 مهر 1397

شبکه بهداشت و درمان

به همت شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان برگزار گردید

همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی درارسنجان

همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان ،گفت:با توجه به فرا رسیدن هفته قلب و نظر به اهمیت بیماری های قلبی ، عروقی به عنوان اولین علت مرگ در جهان، همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی با هدف افزایش آگاهی اقشار جامعه در سالن بصیرت سپاه ناحیه ارسنجان ،برگزار شد.

"زهرا خادمیان"،افزود:در این همایش دکتر "علی ایزدی"معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان ودکتر "عرفان اسدی "پزشک خانواده مرکز سلامت شهری، مطالبی در مورد علل پیدایش بیماری های قلبی وعروقی وراه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها را به شرکت کنندگان ارایه کردند.

دکتر ایزدی با اشاره به ابتلای بیش از 32 میلیون نفر در سال به بیماری های قلبی وعروقی ،گفت: سالانه ۱۷ و نیم میلیون نفر در دنیا به علت بیماری های قلبی عروقی جان خود را ازدست می دهند که بافرهنگ سازی و اصلاح شیوه زندگی می توان از بروز بیش از 80 درصد این بیماری ها ،پیشگیری نمود.

دکتر اسدی نیز روز جهانی قلب را فرصتی برای پیشگیری از این بیماری ها عنوان کردوبر ضرورت بسیج همگانی برای مقابله با این بیماری ها را با یادآوری خطرات و عوارض بیماری های قلبی عروقی ،تاکید کرد.

او به مرگ نزدیک به 42 درصد مردم استان فارس در اثر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی اشاره کردو گفت: در بررسی های صورت گرفته،میزان مرگ ناشی از سکته های قلبی، ۴۶ در صددر هزار نفر جمعیت و سکته های مغزی ۳۲ در صددر هزار نفردر رده سنی ۳۰ تا ۷۰ ساله دربین مردم استان فارس ،گزارش شده است.

این پزشک خانواده مرکز سلامت شهری ارسنجان ،رژیم غذایی پر چرب و پر نمک، کم تحرکی وفعالیت بدنی نا مناسب،مصرف دخانیات و الکل، تغذیه نامناسب، فشارخون بالا، اختلال چربی خون و دیابت را باعث افزایش روزافزون بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته قلبی و مغزی عنوان کرد.

او توصیه کرد: با رعایت رژیم غذایی سالم، تحرک بدنی کافی، ترک دخانیات از یک سو و از سوی دیگر مراجعه منظم به پزشک خانواده و مشاوره در زمینه بیماری های زمینه ساز بیماری های قلبی وعروقی از جمله دیابت، اختلال چربی های خون، فشارخون بالا و خطر سنجی  بیماری های قلبی عروقی،برای مقابله با این بیماری بسیج شویم.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.
جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
مجموعه مقالات تاریخ مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان توسط حوزه هنری فارس در قالب کتاب منتشر می شود.
به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.