ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,27 شهریور 1397

شبکه بهداشت و درمان

ترافیک

درماه پاياني فصل تابستان در ارسنجان برگزار گردید

دومين جلسه پويش ارتقاي ايمني ترافيك

ادارات مسئول درپیشگیری از بروز حوادث جاده ای وترافیکی در ارسنجان،گرد هم آمدند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:باتوجه به اینکه در شهریور ماه هر سال شاهد بیشترین آمار قربانیان حوادث ترافیکی در کشورمان بوده و طی ده سال گذشته بالغ بر بیست هزارو500 نفر، یعنی به صورت میانگین روزانه 96 نفراز هموطنانمان جان خود را درحوادث ترافیکی شهریور ماه از دست می دهندو با توجه به موفقیت نسبی طرح ارتقای ایمنی ترافیکی در سفرهای نوروزی ،پویش ملی ایمنی ترافیک درشهریور نیزدر ارسنجان راه اندازی گردید.

دکتر"کورش قنبری" افزود: دردومین جلسه این پویش در ارسنجان،ادارات ودستگاه های اجرایی فعال در طرح ایمنی ترافیک سفرهای نوروزی ،آمادگی خود برای اجرایی شدن این طرح اعلام کردند.

کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان نیز گفت:دومین جلسه این پویش با حضور مسئولین ونمایندگانی از فرمانداری ،راهنمایی و رانندگی ، راهداری و حمل ونقل جاده ای ، شهرداری ، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان مردم نهاد جامعه ایمن ارسنجان، آموزش و پرورش ، بیمارستان ، اورژانس 115 ، هلال احمر ورسانه ها، در شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار شد .

"زهرا خادمیان" افزود:در دومین جلسه این پویش،علاوه بر شناسایی نقاط حادثه خیز در محدوده 30کیلومتری شهرارسنجان -که نزدیک به 60 درصد تصادفات جاده ای در کشور مربوط به این محدوده قرار دارد-مقرر شد تابلوهای هشدار دهنده دراین محدوده افزایش یافته ،گشت راهداری در مسیر جاده های شهرستان حضور مدام یافته ونقایص را برطرف نماید.

او از برگزاری جلسه مشترک آموزشی برای طلاب ،روحانیون ومسئولان هیات های مذهبی به منظور آگاه سازی وآموزش اقشار مختلف مردم در جلسات عزاداری دهه اول محرم در ارسنجان،خبر داد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.