ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری مهر

زمان ارسال :

جمعه,12 مرداد 1397

حیات وحش

اداره کل حفاظت محیط زیست

توسط اداره کل حفاظت محیط زیست صورت گرفت

نصب تابلوهای هشدار عبور حیات وحش در مناطق حساس محیط زیستی ارسنجان

تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در کریدور ها و مناطق حساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست ارسنجان نصب شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس،  با توجه به رسیدن فصل گرم و خشک و خشکسالی های پی در پی اخیر و امکان بالا رفتن تلفات جاده ای حیات وحش (گراز و سایر پستانداران و...) در محورهای حادثه خیز شهرستان ارسنجان، اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اقدام به برگزاری جلسه و شناسایی نقاط حساس و کریدور های حیات وحش کردند.

با همکاری  ادارات محیط زیست و  راه و شهرسازی این شهرستان،  نسبت به نصب تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در مسیرهای حساس  محور ارسنجان-نی ریز، حد فاصل زیستگاه گوزن زرد به سمت آباده طشک که شامل حاشیه کوه خم و زیستگاه خرس قهوه ای و دریاچه طشک است  وگونه هایی چون خرس قهوه ای و گربه سانانی همچون پلنگ و گربه وحشی وگربه جنگلی و دیگر گوشتخواران از این مسیر مخصوصا در شب تردد دارند، اقدام شد.

نصب این تابلوها به منظورآگاهی بخشی رانندگان و جلوگیری از هر گونه آسیب و گزند به حیات وحش در محورهای یاد شده انجام گرفت.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست از رانندگان درخواست دارد با رعایت سرعت مجاز و احتیاط لازم، حیات وحش منطقه را از گزند و آسیب های جاده ای حفظ کنند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


همایش "چگونه به همسرم عشق بورزم" با حضور زوج های آموزش دیده در مرکز بهار نکو وعلاقمندان مباحث مهارت های زندگی، در شهرستان ارسنجان ،برگزار شد.
کمیته بین بخشی بیماری های غیرواگیر، با حضور نمایندگان ادارات سهیم در سلامت مردم، در دفتر رییس مرکز بهداشت ارسنجان، برگزار شد .
طی 10 روز حضور تیم سیار دندانپزشکی در مناطق محروم شهرستان ارسنجان، 303نفر از خدمات این تیم بهره مند شدند.
تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در کریدور ها و مناطق حساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست ارسنجان نصب شد.
مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.