ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری مهر

زمان ارسال :

جمعه,12 مرداد 1397

حیات وحش

اداره کل حفاظت محیط زیست

توسط اداره کل حفاظت محیط زیست صورت گرفت

نصب تابلوهای هشدار عبور حیات وحش در مناطق حساس محیط زیستی ارسنجان

تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در کریدور ها و مناطق حساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست ارسنجان نصب شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس،  با توجه به رسیدن فصل گرم و خشک و خشکسالی های پی در پی اخیر و امکان بالا رفتن تلفات جاده ای حیات وحش (گراز و سایر پستانداران و...) در محورهای حادثه خیز شهرستان ارسنجان، اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اقدام به برگزاری جلسه و شناسایی نقاط حساس و کریدور های حیات وحش کردند.

با همکاری  ادارات محیط زیست و  راه و شهرسازی این شهرستان،  نسبت به نصب تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در مسیرهای حساس  محور ارسنجان-نی ریز، حد فاصل زیستگاه گوزن زرد به سمت آباده طشک که شامل حاشیه کوه خم و زیستگاه خرس قهوه ای و دریاچه طشک است  وگونه هایی چون خرس قهوه ای و گربه سانانی همچون پلنگ و گربه وحشی وگربه جنگلی و دیگر گوشتخواران از این مسیر مخصوصا در شب تردد دارند، اقدام شد.

نصب این تابلوها به منظورآگاهی بخشی رانندگان و جلوگیری از هر گونه آسیب و گزند به حیات وحش در محورهای یاد شده انجام گرفت.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست از رانندگان درخواست دارد با رعایت سرعت مجاز و احتیاط لازم، حیات وحش منطقه را از گزند و آسیب های جاده ای حفظ کنند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.
فرمانده سپاه،بخشدار مرکزی ،رییس شبکه بهداشت ودرمان و رییس بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) ارسنجان از بیماران بستری در بخش های بستری این بیمارستان ،عیادت کردند.
سرانجام اژدهای خشکسالی گلوی چشمه بناب ارسنجان در استان فارس را نیز فشرد و این چشمه کهن چندین هزار ساله در پایان شهریور ماه امسال به خشکی گرایید و از حرکت ایستاد.
مسئولین وجمعی از کارکنان شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان ،با حجه الاسلام احمدی، امام جمعه شهرستان ارسنجان دیدار کردند.