ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,7 اردیبهشت 1397

شبکه بهداشت و درمان

هفته سلامت

مناسبت ها

سلامت

دکتر کوروش قنبری

به مناسبت هفته سلامت انجام شد؛

مراسم نمادین دفن سیگار وپاکسازی طبیعت در ارسنجان

به مناسبت هفته سلامت ،مراسم نمادین دفن سیگار وپاکسازی طبیعت در جنگل "بناب"ارسنجان، برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

مهندس "محمد رحیمی"کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: به مناسبت هفته سلامت وروز زمین پاک، مراسم نمادین دفن سیگار وپاکسازی تفرجگاه "بناب"ارسنجان از زباله،با حضور جمعی از مسئولین ودانش آموزان مدارس،برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان در حاشیه این مراسم ،با اشاره به اهمیت محیط زیست ونقش آن درتامین سلامتی انسان ها،بر لزوم فرهنگ سازی استفاده صحیح از طبیعت ومراقبت از این نعمت خدادادی تاکید کردوگفت: گنجانیده شدن سلامت محیط زیست درتعریف سلامت از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی ،اهمیت مسائل زیست محیطی وارتباط آن با توسعه پایدار کشورها را نمایان می سازد.

دکتر"کورش قنبری"نگهداری محیط زیستی سالم برای فرزندان ونسل های بعدی را از وظایف هر فرد عنوان کرد وافزود:تامین اکسیژن مورد نیاز برای تنفس انسان ها،کمک به سلامتی همه افراد جامعه ونقش آن در سلامت روان وجسم،تامین محصولات طبیعی وارگانیک بوسیله جنگل ودرختان ،مسئولیت هر فرد در قبال نگهداشت فضای سبز را دو چندان می کند.

در پایان این برنامه ،ضرر های مواد دخانی وسیگار برای دانش آموزان تشریح ومراسم دفن نمادین سیگار ،برگزار شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.