ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

دوشنبه,28 اسفند 1396

شهرک صنعتی

تولید

اشتغال

به منظور شتاب در توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در ارسنجان

ایجاد زیرساخت مناسبی در شهرک صنعتی ارسنجان برای ایجاد واحد‌های جدید صنعتی و جذب سرمایه گذاران

توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدارصنعتی مهمترین راهبرد توسعه شهرستان ارسنجان است.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: زیرساخت مناسبی در شهرک صنعتی ارسنجان برای ایجاد واحد‌های جدید صنعتی و جذب سرمایه گذاران فراهم شده است.

احد فتوحی در جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان گفت: برای حمایت از سرمایه گذاران و رونق شهرک صنعتی، برای نخستین بار مشوق‌های سرمایه گذاری تا سقف ۸۰ درصد درنظر گرفته شده است.وی افزود: کاهش سهم نقدی به ۵ درصد با اقساط ۴۸ ماهه، از دیگر مشوق‌هایی است که در اختیار سرمایه گذاران گذاشته می‌شود.

فتوحی ادامه داد: چنانچه سرمایه گذاران در این شهرک صنعتی بر اساس برنامه زمان بندی شده بتوانند واحد صنعتی خود را به بهره برداری رسانده و ایجاد اشتغال کنند، ۸۰ درصد از اسناد تعهدی آن‌ها بازگردانده خواهد شد که این موضوع نیز بستر مناسبی برای تشویق و ترغیب صنعتگران برای ایجاد تولید و اشتغال در این شهرک صنعتی فراهم خواهد کرد.
وی با بیان این که همه زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های صنعتی در این شهرک صنعتی ایجاد شده است افزود: شهرک صنعتی ارسنجان دارای امکانات زیربنایی نظیر آب، برق، گاز، شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب است و به زودی طرح آسفالت ورودی، شبکه روشنایی و تکمیل ساختمان نگهبانی در این شهرک صنعتی نیز به بهره برداری خواهد رسید.

فتوحی از سرمایه گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان ارسنجان و وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های جدید سرمایه گذاری، از این فرصت برای ایجاد واحد‌های تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.
وی تصریح کرد:با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرک صنعتی، اخیرا گروه سرمایه گذار خارجی و نیز سرمایه گذار داخلی برای سرمایه گذاری اعلام تمایل کرده اند که درحال مذاکره برای عقدقرارداد هستیم. 
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان این که شهرک صنعتی ارسنجان با مساحت ۶۶ هکتار، ظرفیت استقرار ۱۶۰ واحد صنعتی با پیش بینی بیش از ۸۰۰ نفر اشتغال زایی را دارد، تصریح کرد: هم اکنون ۶ قرارداد با سرمایه گذاران برای ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی بسته شده که از این تعداد ۲ واحد با اشتغال زایی ۳۰ نفر در مرحله بهره برداری است.
فرماندارشهرستان ارسنجان نیز در این جلسه با اشاره به بروز خشکسالی در این شهرستان و کاهش شدید منابع آب، حرکت در مسیر توسعه صنعتی را از راهبرد‌های مهم به منظور ایجاد اشتغال پایدار اعلام کرد و گفت:در این زمینه از سرمایه گذاران حمایت‌های لازم درسطح شهرستان انجام می‌شود.
کاظمی در ادامه با اشاره به اختصاص مشوق‌های سرمایه گذاری، ازسرمایه گذاران خواست از این فرصت بی نظیر استفاده کنند.
واگذاری مدیریت ناحیه صنعتی فیجان به شرکت شهرک‌های صنعتی و نیز تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی ارسنجان از مهمترین خواسته‌های فرمانداردر این مراسم بود.
امام جمعه ارسنجان نیز با اشاره به اهمیت شهرک صنعتی درجذب سرمایه گذاری و توسعه صنعتی، ایجاد اشتغال را مهمترین دغدغه مسئولان دانست و گفت:باید با حمایت از سرمایه گذاران، بستر‌های لازم برای تحقق تولید و اشتغال فراهم شود.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.