ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

شنبه,7 بهمن 1396

شبکه بهداشت و درمان

همایش

همایش پیاده روی

دانش آموزان

سلامتی

با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

برگزاری همایش پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه در ارسنجان

طرح "پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه" با حضور دانش آموزان مدارس ارسنجان،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:این برنامه با همکاری و هماهنگی واحد سلامت نوجوانان،جوانان ومدارس مرکز بهداشت واداره آموزش و پرورش،نیروی انتظامی وراهنمایی رانندگی ارسنجان ،از تپه نور الشهدا، آغاز شد.

دکتر "علی ایزدی"،هدف از برگزاری این طرح را فرهنگ سازی انجام ورزش صبحگاهی و  ایجاد نشاط و سلامتی در بین دانش آموزان عنوان کردوافزود:در جلسه هماهنگی این برنامه با ادارات ،مقرر شد برنامه "پیاده روی از خانه تا مدرسه" ازکنار یادمان شهدای گمنام "تپه نورالشهدا"، به سمت مدارس ،اجرا گردد.

دکتر "ایزدی"در جمع دانش آموزان حاضر دراین برنامه ،با اشاره به افزایش چاقی وکم تحرکی درنسل های جدید،نقش تغذیه در داشتن بدنی سالم رابسیار مهم توصیف کرد وافزود:متاسفانه همزمان با افزایش استفاده از غذاهای پرکالری ،کم تحرکی ونداشتن تحرک بدنی مناسب،باعث شیوع بیماری هایی از قبیل دیابت وپرفشاری خون،در سنین پایین گردیده است.

دکتر"کورش قنبری"،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،نیزشیوع چاقی و اضافه وزن در دانش آموزان،نوجوانان و جوانان را عاملی اثر گذار در کاهش سطح سلامت جامعه عنوان کرد وگفت: با توجه به اینکه فرزندان امروز جامعه، آینده سازان کشور هستند، چاقی و افزایش وزن در سنین نوجوانی و جوانی ،سلامت این نسل را درآینده با خطر مواجه می کند و چاقی، پرخوری و کم تحرکی ،زمینه را برای بروز بیماری ها، به ویژه بیماری های قلبی عروقی، فراهم می  کند.

در این برنامه ،به پنج نفر از دانش آموزانی که به سئوالات مطرح شده از سوی  رییس مرکز بهداشت پاسخ صحیح دادند ،جوایزی اهدا گردید.

در حاشیه اجرای این برنامه،والدین دانش آموزان وکارکنان شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان با حضور در جوار قبور مطهر شهدای گمنام، ضمن قرائت فاتحه، با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.