ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

سه شنبه,3 بهمن 1396

شبکه بهداشت و درمان

ارسنجان

غذا و دارو

دانش آموزان

آموزش

کارشناس غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:

اجرای طرح دانش آموزی "مصرف منطقی دارو " در ارسنجان

دانش آموزان ارسنجانی با شیوه‌های صحیح مصرف دارو آشنا شدند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:
کارشناس واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، گفت: برای افزایش سطح آگاهی و اطلاع دانش آموزان در زمینه «مصرف به موقع داروها»، «مصرف نکردن خودسرانه دارو»، «چگونگی ایجاد مقاومت میکروبی» و «شناخت مسئول فنی داروخانه ها»، دوره‌های آموزشیِ «آشنایی با مصرف منطقی دارو ها» با حضور دانش آموزان ارسنجانی برگزار شد.
غفاریان با اشاره به این که فرهنگ نادرست مصرف دارو در کشور، در کنار ارزان بودن دارو‌ها باعث شده سرانه مصرف دارو در ایران سه برابر استاندارد جهانی باشد، افزود: بیماران ما تصور می‌کنند اگر پزشک، داروی بیشتری برایشان تجویز کند، روند درمانشان سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.
وی اظهار داشت: باید به مردم آموزش دهیم که درمان همیشه به دارو نیاز ندارد، گاهی تنها صحبت کردن و به عبارتی «گفتار درمانی» بهتر از هر دارویی در بهبود حال بیمار، موثر است.
غفاریان افزود: در پایان این دوره‌های آموزشی، از دانش آموزان خواسته شد دیدگاه‌ها و آثار خود در مورد مصرف منطقی دارو‌ها را در قالب نقاشی، داستان و شعر برای برگزاری نمایشگاه به واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، ارسال کنند.
 
 
.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.