ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

سه شنبه,3 بهمن 1396

شبکه بهداشت و درمان

ارسنجان

غذا و دارو

دانش آموزان

آموزش

کارشناس غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:

اجرای طرح دانش آموزی "مصرف منطقی دارو " در ارسنجان

دانش آموزان ارسنجانی با شیوه‌های صحیح مصرف دارو آشنا شدند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:
کارشناس واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، گفت: برای افزایش سطح آگاهی و اطلاع دانش آموزان در زمینه «مصرف به موقع داروها»، «مصرف نکردن خودسرانه دارو»، «چگونگی ایجاد مقاومت میکروبی» و «شناخت مسئول فنی داروخانه ها»، دوره‌های آموزشیِ «آشنایی با مصرف منطقی دارو ها» با حضور دانش آموزان ارسنجانی برگزار شد.
غفاریان با اشاره به این که فرهنگ نادرست مصرف دارو در کشور، در کنار ارزان بودن دارو‌ها باعث شده سرانه مصرف دارو در ایران سه برابر استاندارد جهانی باشد، افزود: بیماران ما تصور می‌کنند اگر پزشک، داروی بیشتری برایشان تجویز کند، روند درمانشان سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.
وی اظهار داشت: باید به مردم آموزش دهیم که درمان همیشه به دارو نیاز ندارد، گاهی تنها صحبت کردن و به عبارتی «گفتار درمانی» بهتر از هر دارویی در بهبود حال بیمار، موثر است.
غفاریان افزود: در پایان این دوره‌های آموزشی، از دانش آموزان خواسته شد دیدگاه‌ها و آثار خود در مورد مصرف منطقی دارو‌ها را در قالب نقاشی، داستان و شعر برای برگزاری نمایشگاه به واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، ارسال کنند.
 
 
.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


طرح "پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه" با حضور دانش آموزان مدارس ارسنجان،برگزار شد.
نوزاد عجول مادر23 ساله ارسنجانی در راه انتقال به بیمارستان مرودشت،در آمبولانس به دنیا آمد.
دوره آموزشی پیشگیری از رفتارهای پر خطر در جوانان،در جمع کارآموزان اداره فنی وحرفه ای ومرکز ترک اعتیاد ارسنجان ،برگزار شد.
سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.