ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,24 دی 1396

شبکه بهداشت و درمان

عوارض مصرف روغن

سلامتی

در شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید:

اجرایی شدن مصوبه کمیته سلامت میانسالان و سالمندان ،در خصوص مصرف روغن

تعدادی از اعضای صنف های تهیه کننده مواد غذایی،با چگونگی مصرف روغن ها، آشنا شدند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت میانسالان وسالمندان مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: پیرو مصوبات کمیته سلامت میانسالان و سالمندان و کمیته پیشگیری از مرگ زود هنگام،در خصوص لزوم آشنایی اصناف وتهیه کنندگان مواد غذایی با انواع روغن های خوراکی وعوارض احتمالی آنها، تعدادی از اعضای صنف های فوق در جلسه آشنایی با انواع روغن های خوراکی،کیفیت و خصوصیات آنها،شرکت کردند.

"معصومه شهوند نجیبی" افزود:در این دوره،کارشناس تغذیه مرکز بهداشت ارسنجان مطالبی در خصوص انواع روغن های خوراکی وخصوصیات آنها،اسید چرب غیر اشباع و اسیدهای ترانس روغن ،چگونگی شناخت کیفیت روغن ها ونحوه استفاده مناسب از انواع روغن را برای کارگران ومسئولین صنف های ساندویچی و پیتزا ، بیرون بر ،رستوران ، قنادی و حلواپزی ها، شرح داد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:روغن مفید روغنی است که جزو اسیدهای چرب غیراشباع و خصوصا با یک پیوند دوگانه بوده؛روغن فرابکر، کنجد، هسته انگور و آفتابگردان خالص ( معمولا در بازار ایران یافت نمی شود) به ترتیب جزو بهترین نوع روغنهای خوراکی هستند..

 

"احسان دهقانی" با اشاره به بدترین نوع روغن ها، افزود: روغنهای جامد هیدروژنه، به عنوان روغنهای اشباع و با اسید چرب ترانس، بدترین نوع روغن ها شناخته می شوند که افزایش ابتلا به بیماری های قلب و عروق، سکته های قلبی و مغزی، گرفتگی عروق و مشکلات عدیده دیگر را، به همراه دارند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.