ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,24 دی 1396

شبکه بهداشت و درمان

زلزله

تقدیر

در مرکز بهداشت ارسنجان

تقدیر از زحمات وحضور کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان ،در مناطق زلزله زده

در مراسمی، از زحمات کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان برای حضور یکماهه در غرب کشور وارایه خدمات به مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه ،تقدیر شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان در دومرحله  حضور خود در قالب تیم های بهداشت روان در مناطق زلزله زده کرمانشاه،قریب به 25روز به مردم این مناطق ،خدمات سلامت روان ،ارایه نمود.

کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان ،در این مراسم با تشریح خدمات تیم های بهداشت روان،در مناطق زلزله زده ،گفت:با توجه به وجود اختلالات روانی ناشی از وقوع زلزله در شهرهای سرپل زهاب وقصر شیرین ،تیمی هایی از روانپزشکان  وکارشناسان سلامت روان از سوی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی ماموریت یافته تا با حضوردر این مناطق ،نسبت به ارایه حمایت های روانی بعد از بحران ،بیماریابی ورفع اختلالات روانی ،اقدام نمایند.

"بهزاد عواطفی"،افزود: اطلاعات و پيام هاي آموزشي روانشناختي ،در قالب پلاكارد و بروشور در اختيار زلزله زدگان قرار گرفته وتیم های سلامت روان بر اساس پروتکل کشوری حمایت های روانی اجتماعی، با مراجعه به چادرها ،کانکس ها و منازل، با پرسیدن چند سوال کوتاه، غربالگری از تمام افراد تحت تاثیر حادثه وارایه مداخلات روانشناختي ،را در دستور کار خودقرار دادند.
او با اشاره به تقسیم بندی  افراد آسیب دیده (افرادی که علائم استرس حاد دارند) پس ازاتمام غربالگری ،در قالب 4 گروه سنی ،زیر 6 سال ، 6 تا 12 سال ، 12 تا 18 سال و 18 سال به بالا ،برگزاری جلسات متعدد مداخلات روانی اجتماعی، به شکل گروه های 8 الی 12 نفره در قالب تکنیک ها وارایه کمک های اولیه روانشناختی، توضیح واکنش های روانی، مدیریت افکار مزاحم، مدیریت بیش برانگیختگی و مدیریت اجتناب را از جمله مهمترین خدمات تیم های سلامت روان عنوان کرد که طی چهار جلسه با فاصله چند روز برای این افراد ، انجام می شود.

وی در تشریح شیوه خدماتی که در بخش بهداشت روان ارایه می‌شود، گفت: کسانی که در حادثه زلزله نزدیکان خودرا از دست می‌دهند،در هفته‌ها و ماه‌های اول دچار یک بیماری استرسی می‌شوند که این بیماری ناشی از پدیده سوگ است؛این بیماران تاشش ماه باید تحت درمان قرار گرفته و اگر درمان روی آنها انجام نشود، وارد فازی با وضعیت بسیار حادی می شوند، هنر ما جلوگیری از ورود افراد به فاز دوم به وسیله بحث های روان درمانی می باشد،زیرا که در مرحله بعدی، درمان بسیار سخت بوده و بعضا تا سال‌ها اثرات آن برای مریض،باقی می‌ماند.

در پایان این برنامه،دکتر"کورش قنبری"رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، با اشاره به زحمات کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت درمناطق زلزله زده ودوری از خانواده بودن او در این مدت،با تقدیم لوح سپاس وهدیه ای به رسم یادبود، از زحمات وی تقدیر کرد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


طرح "پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه" با حضور دانش آموزان مدارس ارسنجان،برگزار شد.
نوزاد عجول مادر23 ساله ارسنجانی در راه انتقال به بیمارستان مرودشت،در آمبولانس به دنیا آمد.
دوره آموزشی پیشگیری از رفتارهای پر خطر در جوانان،در جمع کارآموزان اداره فنی وحرفه ای ومرکز ترک اعتیاد ارسنجان ،برگزار شد.
سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.