ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,24 دی 1396

شبکه بهداشت و درمان

زلزله

تقدیر

در مرکز بهداشت ارسنجان

تقدیر از زحمات وحضور کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان ،در مناطق زلزله زده

در مراسمی، از زحمات کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان برای حضور یکماهه در غرب کشور وارایه خدمات به مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه ،تقدیر شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان در دومرحله  حضور خود در قالب تیم های بهداشت روان در مناطق زلزله زده کرمانشاه،قریب به 25روز به مردم این مناطق ،خدمات سلامت روان ،ارایه نمود.

کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان ،در این مراسم با تشریح خدمات تیم های بهداشت روان،در مناطق زلزله زده ،گفت:با توجه به وجود اختلالات روانی ناشی از وقوع زلزله در شهرهای سرپل زهاب وقصر شیرین ،تیمی هایی از روانپزشکان  وکارشناسان سلامت روان از سوی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی ماموریت یافته تا با حضوردر این مناطق ،نسبت به ارایه حمایت های روانی بعد از بحران ،بیماریابی ورفع اختلالات روانی ،اقدام نمایند.

"بهزاد عواطفی"،افزود: اطلاعات و پيام هاي آموزشي روانشناختي ،در قالب پلاكارد و بروشور در اختيار زلزله زدگان قرار گرفته وتیم های سلامت روان بر اساس پروتکل کشوری حمایت های روانی اجتماعی، با مراجعه به چادرها ،کانکس ها و منازل، با پرسیدن چند سوال کوتاه، غربالگری از تمام افراد تحت تاثیر حادثه وارایه مداخلات روانشناختي ،را در دستور کار خودقرار دادند.
او با اشاره به تقسیم بندی  افراد آسیب دیده (افرادی که علائم استرس حاد دارند) پس ازاتمام غربالگری ،در قالب 4 گروه سنی ،زیر 6 سال ، 6 تا 12 سال ، 12 تا 18 سال و 18 سال به بالا ،برگزاری جلسات متعدد مداخلات روانی اجتماعی، به شکل گروه های 8 الی 12 نفره در قالب تکنیک ها وارایه کمک های اولیه روانشناختی، توضیح واکنش های روانی، مدیریت افکار مزاحم، مدیریت بیش برانگیختگی و مدیریت اجتناب را از جمله مهمترین خدمات تیم های سلامت روان عنوان کرد که طی چهار جلسه با فاصله چند روز برای این افراد ، انجام می شود.

وی در تشریح شیوه خدماتی که در بخش بهداشت روان ارایه می‌شود، گفت: کسانی که در حادثه زلزله نزدیکان خودرا از دست می‌دهند،در هفته‌ها و ماه‌های اول دچار یک بیماری استرسی می‌شوند که این بیماری ناشی از پدیده سوگ است؛این بیماران تاشش ماه باید تحت درمان قرار گرفته و اگر درمان روی آنها انجام نشود، وارد فازی با وضعیت بسیار حادی می شوند، هنر ما جلوگیری از ورود افراد به فاز دوم به وسیله بحث های روان درمانی می باشد،زیرا که در مرحله بعدی، درمان بسیار سخت بوده و بعضا تا سال‌ها اثرات آن برای مریض،باقی می‌ماند.

در پایان این برنامه،دکتر"کورش قنبری"رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، با اشاره به زحمات کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت درمناطق زلزله زده ودوری از خانواده بودن او در این مدت،با تقدیم لوح سپاس وهدیه ای به رسم یادبود، از زحمات وی تقدیر کرد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.