ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری فارس

زمان ارسال :

شنبه,2 دی 1396

اقامت گاه بوم گردی

گردشگری

مدیر اقامت گاه بومگردی باغ گل ها:

بوم گردی‌ها چشم‌انتظار توجه آژانس‌های گردشگری

مسئول اقامت گاه بوم‌گردی ارسنجان گفت: آژانس‌های گردشگری توجهی به بوم گردی ندارند و نیازمند نگاه آن‌ها هستیم.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

حسین یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز در مورد مشکلات بوم‌گردی‌ها اظهار داشت: بوم گردی‌ها معرفی نشده‌اند و تبلیغاتی از سوی دولت برای این مکان‌ها صورت نگرفته است.

وی افزود: توریست‌های خارجی بسیار کمی این محل‌ها را می‌شناسند و اگر هر از چندی پذیرای برخی از آن‌ها هستیم به تلاش‌های خودمان برمی‌گردد و هیچ کاری از سوی دولت در این زمینه صورت نگرفته است.

یارمحمدی در مورد دیگر مشکلات برای ادامه این کار در کشور گفت: تورگایدها و آژانس‌های شیراز که توریست خارجی وارد کشور می‌کنند با ما هیچ همکاری ندارند و حتی دعوت ما برای بازدید از امکانات را بدون پاسخ گذاشته‌اند.

وی که از دو سال پیش در این عرصه واردشده است اضافه کرد: بوم گردی‌ها واحدهایی نوپا هستند که زمینه رشد دارند و می‌توانند خلأهای زیادی را در بحث گردشگری پر کنند و به همین دلیل نیازمند حمایت هستند.

این فعال گردشگری ادامه داد: قانون در این زمینه مشکلی ندارد و مسوولان کشوری هم تأکید کرده‌اند که آژانس‌ها با ما همکاری کنند ولی چنین اتفاقی هنوز نیفتاده است، مشکل را به سازمان میراث فرهنگی هم منتقل کرده‌ایم ولی جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردیم.

وی اضافه کرد: بوم‌گردی هیچ‌گاه رقیب هتل‌ها نیستند و مسافران خاص خود را دارند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.