ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری فارس

زمان ارسال :

شنبه,2 دی 1396

اقامت گاه بوم گردی

گردشگری

مدیر اقامت گاه بومگردی باغ گل ها:

بوم گردی‌ها چشم‌انتظار توجه آژانس‌های گردشگری

مسئول اقامت گاه بوم‌گردی ارسنجان گفت: آژانس‌های گردشگری توجهی به بوم گردی ندارند و نیازمند نگاه آن‌ها هستیم.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

حسین یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز در مورد مشکلات بوم‌گردی‌ها اظهار داشت: بوم گردی‌ها معرفی نشده‌اند و تبلیغاتی از سوی دولت برای این مکان‌ها صورت نگرفته است.

وی افزود: توریست‌های خارجی بسیار کمی این محل‌ها را می‌شناسند و اگر هر از چندی پذیرای برخی از آن‌ها هستیم به تلاش‌های خودمان برمی‌گردد و هیچ کاری از سوی دولت در این زمینه صورت نگرفته است.

یارمحمدی در مورد دیگر مشکلات برای ادامه این کار در کشور گفت: تورگایدها و آژانس‌های شیراز که توریست خارجی وارد کشور می‌کنند با ما هیچ همکاری ندارند و حتی دعوت ما برای بازدید از امکانات را بدون پاسخ گذاشته‌اند.

وی که از دو سال پیش در این عرصه واردشده است اضافه کرد: بوم گردی‌ها واحدهایی نوپا هستند که زمینه رشد دارند و می‌توانند خلأهای زیادی را در بحث گردشگری پر کنند و به همین دلیل نیازمند حمایت هستند.

این فعال گردشگری ادامه داد: قانون در این زمینه مشکلی ندارد و مسوولان کشوری هم تأکید کرده‌اند که آژانس‌ها با ما همکاری کنند ولی چنین اتفاقی هنوز نیفتاده است، مشکل را به سازمان میراث فرهنگی هم منتقل کرده‌ایم ولی جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردیم.

وی اضافه کرد: بوم‌گردی هیچ‌گاه رقیب هتل‌ها نیستند و مسافران خاص خود را دارند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


طرح "پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه" با حضور دانش آموزان مدارس ارسنجان،برگزار شد.
نوزاد عجول مادر23 ساله ارسنجانی در راه انتقال به بیمارستان مرودشت،در آمبولانس به دنیا آمد.
دوره آموزشی پیشگیری از رفتارهای پر خطر در جوانان،در جمع کارآموزان اداره فنی وحرفه ای ومرکز ترک اعتیاد ارسنجان ،برگزار شد.
سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.