ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

پنج شنبه,2 آذر 1396

شبکه بهداشت و درمان

جوانان

پیشگیری از حوادث حمل و نقل

حمل و نقل

دکتر کوروش قنبری

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:

ارسنجان؛ دومین شهر اجرا کننده طرح پیشگیری از حوادث حمل و نقل درجوانان

طرح پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان ،در شهرستان ارسنجان ،اجرایی می شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت: شهر ارسنجان به عنوان دومین شهرکشوری پایلوت و اجرا کننده طرح پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان،معرفی ومقدمات پیاده سازی این طرح در حال اجرا ،می باشد.

دکتر"کورش قنبری"،افزود:موضوع سلامت جوانان از مواردی است که به صراحت در اصول29،3 و43 قانون اساسی وبرنامه های توسعه ای کشور مد نظر قرار گرفته و با توجه به ضرورت تغییر دیدگاه درمان محور به مقوله سلامت محوری که سلامت جسم،سلامت روان وسلامت معنوی واجتماع رادر بر می گیرد ،شکل گیری بسیاری از رفتارها وعادت های اجتماعی درسنین جوانی،مدیریت سلامت وپاسخگویی مناسب به نیازهای گروه سنی جوانان، می تواند در آینده، ارزش های اجتماعی وبه تبع آن اقتصادی رابرای جامعه بدنبال داشته  وبا سرمایه گذاری در ارتقای سلامت جوانان ،می توان از حجم زیادی از هزینه های مستقیم وغیر مستقیم سلامت (که به دنبال از دست رفتن سال های مفید زندگی به دلیل مرگ یا ناتوانی حاصل می شود)، جلوگیری وبا تضمین سلامت آنان، سلامت نسل های آینده را، تضمین نمود.

وی با اشاره به شایع ترین علت مرگ جوانان 29-18 سال که مربوط به مرگ ومیر ناشی از حوادث حمل ونقل می باشد،اجرای مداخلات پیشگیرانه مشارکت محور با رویکرد آموزش این گروه سنی وتوانمند سازی آنان ،با تاکید برعوامل قابل پیشگیری در حوادث ترافیکی را گامی مهم در جهت ارتقای سلامت جوانان، عنوان کرد.

"کارشناس سلامت نوجوانان،جوانان ومدارس مرکز بهداشت ارسنجان نیز با اشاره به برگزاری چندین جلسه مشترک آموزشی با بخشدار مرکزی ،شوراهای اسلامی ،مسئولین ادارات ونهادهای مختلف شهرستان ارسنجان وقول مساعد آنان برای مشارکت وهمکاری ،گفت:در فاز نخست اجرای این طرح، با مشارکت  ادارات راهنمایی ورانندگی ، هلال احمر ،راه وشهرسازی ،اورژانس وکارشناسان سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان، 500نفر ازجوانان شهری وروستایی در دوره های مختلف آموزشی  شرکت نموده ومیزان آگاهی آنان نسبت به شیوع حوادث حمل ونقل وراه های پیشگیری از آن ،افزایش خواهد یافت.

شهرستان ارسنجان پس از شهرستان "لنجان" دراستان اصفهان، دومین شهر اجرا کننده این طرح خواهد بود وبه جوانان شرکت کننده در این طرح، کتابچه" پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان" ، تحویل می گردد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.