ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,30 آبان 1396

شبکه بهداشت و درمان

کنترل کیفیت بازار

دکتر قنبری

در هفته پیشگیری از مسمومیت ها ،در ارسنجان مطرح شد:

تاکید بر استفاده نظام مند از کود های شیمیای وسموم کشاورزی

کمیته پیشگیری از مسمومیت ها به همت فرماندار،ریس جهاد کشاورزی ورییس شبکه بهداشت ودرمان ،در فرمانداری ارسنجان، برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان گفت:به مناسبت هفته پیشگیری از مسمومیت ها، کمیته پیشگیری از مسمومیت ها به همت فرماندار،ریس جهاد کشاورزی ورییس شبکه بهداشت ودرمان ،در فرمانداری ارسنجان، برگزار شد .

دکتر "کورش قنبری" افزود:در شرایطی که آلودگی هوا بیش از پیش شده و متخصصان تغذیه نیز بیشتر به مصرف انواع میوه و سبزی برای حفظ سلامت‌ و در امان ماندن از آثار منفی آلاینده‌های موجود در هوا تاکید می‌کنند، به نظر می‌رسد به دلیل استفاده بیش از اندازه و غیرمجاز از سموم کشاورزی در میوه‌ها و سبزیجات در سایه نظارت کم،  مردم در معرض بیماری‌های غیر واگیر درجامعه مدرن امروزی، قرار دارند.

او اضافه کرد: عدم توجه به فاصله زماني ميان مصرف سموم و برداشت و توزيع محصولات كشاورزي علاوه بر ايجاد علائم عمومي همچون تغييرات شديد ضربان قلب و اختلال حواس در بلند مدت، سبب بروز اختلالات حركتي و اختلالات اعصاب شده والگوی فعلی و رایج مصرف انواع کودهای شیمیایی در ایران، نظام حاکم بر ساختار سلامت و بهداشت ما را که بخش عمده‌ای از آن بر بنیان خود درمانی و مراجعه مستقیم به داروخانه‌ها بنا شده است را به یاد می‌آورد، در حالیکه در دنیای پیشرفته چنین شیوه‌ای دهه‌هاست که ممنوع و منسوخ شده است.

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان با اشاره به دوره "کارنس" سموم،(زمان لازم از سمپاشی تا برداشت) خواستار استفاده نظام مندازکودهای شیمیایی وسموم دفع آفات از سوی کشاورزان ودامداران شدوادامه داد:در صورت عدم رعایت این نکته،در هر بارسمپاشی ،مقداری از این سموم در داخل میوه‌ها انباشته شده یا در صورت رعایت نشدن زمان لازم شاهد باقیماندن داروها و هورمون ها در مرغداری‌ها و دامداری‌ها خواهیم بود که عوارض جبران ناپذیری را بر سلامت جامعه ایجاد خواهد نمود.

در این جلسه مقرر گردید، فروشگاه های عرضه کود وسموم با نظارت سازمان جهاد کشاورزی ودامپزشکی نسبت به عرضه محصولات  تایید شده واستاندارد اقدام نمایند.

در پایان این جلسه ،شرکت کنندگان از دو مکان عرضه کود وسموم کشاورزی ،بازدید کردند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.