ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,30 آبان 1396

شبکه بهداشت و درمان

کمیته سالمندان

در شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان برگزار گردید

کمیته سالمندان ومیانسالان

کمیته سالمندان و میانسالان شهرستان ارسنجان، با هدف پیشگیری ازبروز مرگ و میرافراد30تا70 ساله، در شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت خانواده وجمعیت مرکز بهداشت ارسنجان ،گفت: با هدف پیشگیری وکاهش مرگ  میر های قابل پیشگیری ناشی از کم تحرکی و بیماری های قلبی و عروقی،در افراد30تا70 ساله،کمیته سالمندان و میانسالان شهرستان ارسنجان ،دردفتر رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان ،برگزار شد.

"معصومه شهوند نجیبی"،افزود:دراین جلسه که با حضورتعدادی از روسای ادارات ونهادهاوکارشناسان ستادی مرکز بهداشت ارسنجان برگزار شد، دکتر "کورش قنبری" رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،ضمن بیان تعریف کامل سلامت از دیدگاه علمی، مهمترین اقدامات انجام شده مرتبط با سالمندان ومیانسالان درشبکه بهداشت و درمان ارسنجان را تهیه بانک اطلاعاتی کامل از تمامی سالمندان تحت پوشش ، برگزاری جلسات آموزشی رایگان ، ارایه مشاوره تغذیه و بهداشت روان به صورت رایگان ، راه اندازی سامانه سیب و تشکیل پرونده الکترونیکی برای همه گروه سنی و سالمندان ، انجام مراقبت های سالمندان ومیانسالان در شهرستان و توزیع رایگان مکمل های(ویتامین د) و مولتی ویتامین، در تمامی مراکز بهداشتی ودرمانی ، بر شمرد.

"نجیبی" از تصویب تشکیل تیم های حادثه یاب ،بررسی نقاط حادثه خیز وگزارش موارد بررسی شده به دبیرخانه کمیته جامعه ایمن شهرستان توسط این تیم ها ،جایگزینی استفاده ادارات از کشمش به جای قند ،دعوت از شوراها برای حضور در جلسات بعدی این کمیته،افزایش دوره های آموزشی برای گروه های سنی سالمند ومیانسال ،گنجانیدن برنامه پیاده روی عمومی و ورزش در برنامه های هفتگی شهرستان ،تهیه پروپ های مورد نیاز دستگاه ماموگرافی بیمارستان از طریق مجمع خیرین سلامت شهرستان، برگزاری کلاس های آموزشی با موضوع آشنایی باسموم،آفات نباتی و دوره "کارنس" سموم محصولات کشاورزی و فرهنگ سازی استفاده از محصولات سالم وارگانیک با همکاری بهورزان و شوراهای اسلامی روستاهاوافزایش امکانات ورزشی وفضای سبز شهرک های امام خمینی وشهید رجایی شهر ارسنجان در این کمیته ،خبر داد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.
اجرای طرح سنجش سلامت ۷۰۰ دانش آموز بدو ورود به دبستان، از ابتدای تیر آغاز شده و تا نیمه دوم شهریور سال جاری در ارسنجان، ادامه دارد.
بیماران دیابتی در ارسنجان، با راهکارهای خودمراقبتی در برابر بیماری دیابت آشنا شدند.
استخر سرپوشیده شهدای فرهنگی ارسنجان به بهره برداری رسید .
فرماندار ارسنجان به همراه سرکار خانم فولاد فر مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، معاون فرماندار، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان و چند تن از کارشناسان از دوگلخانه صنعتی در بخش مرکزی ارسنجان بازدید کردند.