ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,23 مهر 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

هفته قلب

پیاده روی

ورزش

به مناسبت هفته قلب

حضور گرم مردم ارسنجان در برنامه پیاده روی

مردم ارسنجان، در برنامه پیاده روی که به مناسبت هفته قلب برگزار شده بود،شرکت کردند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:به مناسبت هفته قلب سالم، جمعی از مردم،داوطلبان سلامت محله های شهری و داوطلبان متخصص ادارات ،در برنامه پیاده روی خانوادگی، شرکت کردند.

دکتر "کورش قنبری" افزود:پیرو  برگزاری جلسات مشترک با شورای شهر ارسنجان و اعضای مجمع شهرستانی سلامت و مصوب شدن برگزاری برنامه پیاده روی عمومی به منظور فرهنگ سازی خود مراقبتی اجتماعی در بین مردم،برنامه پیاده روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم، از میدان شهرداری به سمت "تپه نورالشهدا" شهر ارسنجان برگزار وشرکت کنندگان در پایان مسیر پیاده روی ،با حضور در کنار قبور مطهر شهدای گمنام، به مقام شامخ این شهیدان،ادای احترام کردند.

معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان در کنار قبور مطهر شهدا ،ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان وتقدیر از استقبال وحضور مردم در برنامه پیاده روی خانوادگی،به شیوع بیماری های غیر واگیر و افزایش مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و فشار خون در جامعه امروزی اشاره کرد و روی آوردن به پیاده روی به عنوان یکی از ورزش های همگانی و موثر در سلامت جسم و روح را، لازمه داشتن جامعه ای با نشاط وپویا، عنوان کرد .

دکتر "علی ایزدی" افزود: با انجام خود مراقبتی فردی واجتماعی می توان از پیدایش بیماری دیابت تا حدود90 درصد جلوگیری کرده،زمینه مقابله با ایجاد 80درصد بیماری های قلبی وعروقی رافراهم نموده وازشکل گیری حدود30درصد سرطان ها ،جلوگیری نمود.

در پایان این برنامه ،به 10 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه، جوایزی اهدا گردید و مقرر شد ،برنامه پیاده روی خانوادگی ،روزهای پنج شنبه هر هفته با مشارکت شبکه بهداشت ودرمان ،شورای شهر وسایر ادارات ونهادهای شهرستان ارسنجان،برگزار گردد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.
طرح ملی جنگلانه با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، به همت گروه آفرود ارسنجان، تشکل همیاران و پاکسازان طبیعت ارسنجان، دامداران طرح فیجان و با همکاری اداره منابع طبیعی در ابتدای منطقه فیجان برگزار شد.
محمد کرم الهی، شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از آثار تاریخی خوشنویسی خاندان ارسنجانی با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم با بیان اینکه فارس سرزمین یادها و خاطره هاست و قله های بلند اندیشه و تفکر و هنر است، افزود: کران به کران این سرزمین بلندمردی متفکر و هنرآفرین تکیه زده است و ما را به اندیشیدن می خواند؛ گاه لارستان است دلبری هایش، گاه سروستان، جهرم، آباده، سعادت شهر، استهبان و نی ریز و گاه دردانه این پیکره حقیقی این سرزمین ارسنجان.
راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید