ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

پورتال جامع شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,17 شهریور 1396

عید غدیر

مناسبت ها

غدیرخم

حجه الوداع

حضرت علی (ع)

پیامبر اکرم ( ص )

سیره نبوی

غدیر،آغاز بیداری

الْيَوْمَ اكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَاتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتى وَرَضيتُ لَكُمُ الْاسْلامَ ديناً

نیمه راه حجه‏ الوداع، آغاز بیدارى چشم‏هاى زمینیان بود. آسمان، در بلندى‏ها، سکته ‏اى ملیح کرد تا شعر شعور على، در سینه عاشقانش سروده شود. آن روز، نگاه محمد (ص) ، اشاره به جبروت کرد و آرامش على علیه ‏السلام اشاره به ملکوت.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

یا محمد (ص) ، هر چه بالا مى‏روى، بالاتر مى‏بینى و این لیاقت، تنها شایسته على علیه ‏السلام است که در تسخیر قلب ملایک، سابقه‏ اى دیرینه دارد. غدیر، آنجاست که شاخه‏ هاى على علیه ‏السلام و محمد صلى ‏الله علیه و‏آله به اتصال پیوندى به نام فاطمه علیهاسلام اوج مى‏گیرد و دوازده میوه امامت از شجره طیبه‏ شان، به دامان عاشقان مى‏افتد. آنجا، دستان توحیدى رسول خدا صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله حجاب‏ هاى ظلمانى را کنار مى‏زند تا آنچه از ناگفته‏ هاى رسالت باقى مانده است، زمزمه کند. 
مردم! بگویید به باد، به باران، به آفتاب و به آب که اینک على علیه‏ السلام ، جانشین من است و در عبور روز و شب، ماه و خورشید، این‏چنین جایگاه خود را عوض مى‏کنند تا تاریکى، رهروانشان را نبلعد. 
على حسن ختام رسالت 
اینک محمد صلى‏ الله‏ علیه‏ و ‏آله ، دست را به سمت آسمان بالا مى‏برد تا على علیه ‏السلام را به همگان نشان دهد. این، حسن ختام زیباى رسالت محمد صلى‏ الله‏ علیه ‏و ‏آله است. 
اینک، تنها وصى محمد (ص) ، بر سکّوى قلب‏ها، نشان افتخار و امامت را به سینه نورانى خویش مى‏آویزد تا عشق را دست به دست بچرخانند و به مقصد برسانند.
مکتب‏خانه على علیه ‏السلام 
آن روز، آنچه در ذهن محمد (ص) مى‏ گذشت، اتصال راه‏ هاى زمین به آسمان بود و این بار، مسافران را به جاده اى رو به آسمان هدایت کرد.
مردم، جهاز شتران را روى هم گذاشتند و محمد (ص) با دستان على علیه ‏السلام ، آسمان را براى همیشه به زمین پیوند داد و این‏گونه آموخت که براى رسیدن به معبود، چگونه دست نیاز بر دامان على و آل او دراز کنیم. 
خجسته باد پیوند «نبوت» و «امامت» در نقطه اوجى به نام غدیر خم که غدیر، گره محکمى است براى رشته دیانت.
غدیر خم، عید تکمیل رسالت مبارک باد!

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.