ارسال شده توسط :

غلامرضا مالک زاده

منبع :

ایرنا

زمان ارسال :

چهارشنبه,8 شهریور 1396

فرمانداری ارسنجان

هفته دولت

افتتاح پروژه ها

در هفته دولت

طرح های عمرانی در ارسنجان به بهره برداری رسید

طرح های عمرانی و خدماتی به مناسبت هفته دولت در شهرستان ارسنجان به بهره برداری رسید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 این طرح ها شامل گازرسانی به 25 روستای بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر 16میلیارد تومان، آبرسانی از سد سیوند با خط لوله انتقال به طول چهار کیلومتر و احداث سه مخزن ذخیره آب، بهره برداری از یک دستگاه آب شیرین کن در دهستان شوراب و منطقه قدمگاه با اعتبار 95 میلیون تومان است. 
در حوزه فرهنگی احداث پنج خانه عالم ، احداث و بهره برداری ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد و نگارخانه شهرستان، درحوزه عمران شهری اجرای جدول گذاری و لبه گذاری معابرسطح شهر ، اجرای زیر سازی و آسفالت معابر ، احداث و بهره برداری ازمخزن آب 1200مترمکعبی آب فضای سبز شهری ، احداث کشتارگاه صنعتی دام، بهره برداری از زورخانه امام علی (ع) است.
در حوزه عمران روستایی اجرای عملیات بهسازی روستاهاشامل:لبه گذاری ،اجرای جدول وزیرسازی،اجرای عملیات آسفالت روستاهای شهرستان بااعتباری بالغ بر 3/1میلیاردتومان، احداث ساختمان دهیاری های روستاهای نظام آباد،جلودر،احداث آتش نشانی دهستان شوراب و خبریز
در حوزه بهداشت و درمان بیمارستان 64تختخوابی با اعتباربالغ بر 4/2میلیاردتومان با پیشرفت فیزیکی 60درصد، مرکز تخصصی حضرت ولیعصر(عج)با اعتبار3/1میلیاردتومان با پیشرفت فیزیکی 100درصد، احداث مرکز جامع سلامت با اعتبار 800 میلیون تومان در فاز اول،احداث ساختمان شبکه بهداشت و درمان با اعتبار600میلیون تومان، احداث ساختمان پایگاه بهداشتی شهرک امام خمینی(ره)با اعتبار500میلیون تومان،احداث مرکزبهداشتی درمانی روستای خبریز،جمال آباد،شوراب،شرق آباد،علی ولی الله هرکدام با اعتبار500میلیون تومان و احداث پنج درمانگاه درسطح روستاست. 
ارسنجان در 125کیلومتری شمال شرق شیراز است. 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.