ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

خبرگزاری مهر

زمان ارسال :

یکشنبه,29 مرداد 1396

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

هفته کتاب

رونمایی از کتاب

غلامرضا دادوند

کتابخوانی

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان

۵ کتاب از نویسندگان ارسنجانی رونمایی شد

ر مراسمی که ظهر شنبه به میزبانی تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و دوست داران کتاب برگزار، چندین کتاب از مولفان ارسنجانی رونمایی شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

در این آیین رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با قدردانی از حضور اندیشمندان و اصحاب فرهنگ و هنر که به احترام کتاب حضور پیدا کردند گفت: از آنجایی که کتاب محصول فکر و اندیشه و ذوق و هنر افراد مختلف است ما باید فرصت را مغتنم بشماریم و از محصول فکر آحاد گوناگون بشری استفاده کنیم و این هدیه کتاب ها به انسانهاست که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

غلامرضا دادوند عنوان کرد: در چنین شرایطی کتاب نوشتن و دیگران را تشویق به کتاب و کتابخوانی و مطالعه کردن کاری بزرگ و ارزشمند است و نویسندگان قابل احترام و قابل تقدیرند چرا که برای آگاهی دادن و دانایی و هویت بخشی تلاش می کنند  و می بایست برای بزرگداشت نام و یادشان تلاش کرد.

وی در خصوص هنرمند عکاس ارسنجانی که کتابش رونمایی شد هم گفت: حاصل ۱۰ سال تلاش این هنرمند کتابی تحت عنوان «یک آسمان پرنده» که ۱۲۰ عکس حرفه ای از پرندگان اقلیم ارسنجان را به تصویر کشیده است.

 

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ارسنجان عکس را به جهت ضریب نفوذ بالا بین اقشار مختلف یکی از هنرها برای ماندگاری دانست.

اثر دیگری که در این مراسم رونمایی شد «تاریخ هرات» کتابی بسیار جذاب  و شیرین و در عین حال تلخ ، شیرین از این جهت که نویسنده آن حسین اسکندری با قلمی شیوا و رسا و خواندنی جغرافیای تاریخی هرات که روزی جزء خاک ایران بوده را در هفت فصل نوشته و تلخ از این جهت که که این خطه ارزشمند در معاهده پاریس از ایران جدا شد.

 همچنین کتاب «وقایع اتفاقیه» تاریخ شفاهی و مکتوب ارسنجان است که نویسنده جوان و خوش ذوق سعی کرده بعضی از وقایعی که در شهرستان روی داده و هم چنین شخصیت هایی که در تاریخ ارسنجان تاثیرگذار بودند را معرفی کند.

محمد حسین ابراهیمی نویسنده کتاب با آوردن نامه هایی از دوران قاجاریه تا پهلوی اول در مورد ارسنجان به جذابیت کتاب افزوده است. این درحالیست که کتاب شعر زهرا نعمتی است شاعره توانمند و خوش ذوقی که اشعارش جذاب و خواندنی است رونمایی شد.

همچنین از نسرین اسکندری دیگر هنرمند و نویسنده ای که برای هویت شهرستان تلاش کرده کتاب «مرور خاطره ها» رونمایی شد که داستانهای کوتاهی از دانشجویانی که با این استاد دانشگاه درس داشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این برنامه علیرضا نعمت اللهی به شرح و توصیف کتاب شعر «گردن آویزی برای باد» اثر خانم زهرانعمتی و کتاب زمزمه های جدایی هرات اثر حسین اسکندری پرداخت و آقای محمد فروردین هم به شرح و توصیف کتاب یک آسمان پرنده مرتضی نعمتی پرداخت. همچنین اکبر اسکندری کتاب وقایع اتفاقیه (تاریخ شفاهی و مکتوب ارسنجان ) را شرح داد و سرکار نسرین اسکندری هم در مورد کتاب خود (مرور خاطره ها) توضیحاتی عنوان کرد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.