ارسال شده توسط :

سارنگ عبداللهی

منبع :

پایگاه خبری ایرنا

زمان ارسال :

یکشنبه,29 مرداد 1396

راه و شهرسازی

محور ارسنجان

احداث بزرگراه

با احداث کمربندی ارسنجان-خرامه-پاسارگاد

کوتاه تر شدن فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب تا شمال فارس

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: محور پرترافیک سعادت شهر - ارسنجان در پروژه ملی ما تعریف شده چرا که مسیر بندرعباس، خاوران، سروستان، خرامه و ارسنجان به سعادت شهر به عنوان کمربندی شرقی شیراز محسوب می شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

فیروز تکاور شنبه در جریان بازدید از پروژه های راهسازی و همچنین مسکن مهر شهرستان پاسارگاد افزود:ما نیز ترافیک بندرعباس را از طریق محور لار - جهرم مستقیما به سعادت شهر متصل می کنیم.
تکاور اظهار کرد: با اجرای این مسیر میانبر حدود 100 کیلومتر از طول محور کاسته می شود.
او افزود: هم اینک محور سروستان – خرانه به طور کامل آسفالت و افتتاح شده و اجرای 30 کیلومتر باقیمانده مسیر ارسنجان به خرامه را نیز در اولویت قرار داده ایم که بعد از تکمیل آن، عملیات اجرایی محور ارسنجان به سعادت شهر آغاز می شود.
تکاور گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، عملیات اجرایی محور ارسنجان به سعادت شهر قرار است در سال 97 آغاز شوداما ازآنجا که شاهد بروز تصادف های متعدد درمحور ورودی سعادت شهر به ارسنجان هستیم در صورت تامین اعتبار از سوی فرمانداری، چند کیلومتر از این محور را تعریض می کنیم و پروژه اصلی نیز در آینده بر روی آن انجام شود.
مدیرکل راه و شهرسازی گفت:‌از جمله پروژه های مهم و ملی در حال اجرا در فارس می توان به آزادراه شیراز – اصفهان اشاره کرد که قطعا با بهره برداری از آن شاهد تحولات چشمگیری در بخش های اقتصادی، حمل و نقل مسافر و بار و همچنین حوزه گردشگری خواهیم بود.
تکاور ادامه داد:طی چهارسال گذشته تاکنون در تمام حوزه ها از جمله راه های اصلی و فرعی، بزرگراه و آزاد راه و راه روستایی فعالیت ها و اقدامات خوبی در این استان انجام گرفته و پروژه های متعددی نیز در دست اجرا است.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


طرح "پیاده روی بزرگ از خانه تا مدرسه" با حضور دانش آموزان مدارس ارسنجان،برگزار شد.
نوزاد عجول مادر23 ساله ارسنجانی در راه انتقال به بیمارستان مرودشت،در آمبولانس به دنیا آمد.
دوره آموزشی پیشگیری از رفتارهای پر خطر در جوانان،در جمع کارآموزان اداره فنی وحرفه ای ومرکز ترک اعتیاد ارسنجان ،برگزار شد.
سومین جلسه آموزشی پیشگیری از حوادث حمل و نقل در جوانان درسال97،در جمع کارآموزان فنی وحرفه ای وکارکنان بیمارستان ارسنجان، برگزار شد.
همزمان با هفته قلب ،همایش پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی در ارسنجان ،برگزار شد.