ارسال شده توسط :

سارنگ عبداللهی

منبع :

پایگاه خبری ایرنا

زمان ارسال :

یکشنبه,29 مرداد 1396

راه و شهرسازی

محور ارسنجان

احداث بزرگراه

با احداث کمربندی ارسنجان-خرامه-پاسارگاد

کوتاه تر شدن فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب تا شمال فارس

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: محور پرترافیک سعادت شهر - ارسنجان در پروژه ملی ما تعریف شده چرا که مسیر بندرعباس، خاوران، سروستان، خرامه و ارسنجان به سعادت شهر به عنوان کمربندی شرقی شیراز محسوب می شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

فیروز تکاور شنبه در جریان بازدید از پروژه های راهسازی و همچنین مسکن مهر شهرستان پاسارگاد افزود:ما نیز ترافیک بندرعباس را از طریق محور لار - جهرم مستقیما به سعادت شهر متصل می کنیم.
تکاور اظهار کرد: با اجرای این مسیر میانبر حدود 100 کیلومتر از طول محور کاسته می شود.
او افزود: هم اینک محور سروستان – خرانه به طور کامل آسفالت و افتتاح شده و اجرای 30 کیلومتر باقیمانده مسیر ارسنجان به خرامه را نیز در اولویت قرار داده ایم که بعد از تکمیل آن، عملیات اجرایی محور ارسنجان به سعادت شهر آغاز می شود.
تکاور گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، عملیات اجرایی محور ارسنجان به سعادت شهر قرار است در سال 97 آغاز شوداما ازآنجا که شاهد بروز تصادف های متعدد درمحور ورودی سعادت شهر به ارسنجان هستیم در صورت تامین اعتبار از سوی فرمانداری، چند کیلومتر از این محور را تعریض می کنیم و پروژه اصلی نیز در آینده بر روی آن انجام شود.
مدیرکل راه و شهرسازی گفت:‌از جمله پروژه های مهم و ملی در حال اجرا در فارس می توان به آزادراه شیراز – اصفهان اشاره کرد که قطعا با بهره برداری از آن شاهد تحولات چشمگیری در بخش های اقتصادی، حمل و نقل مسافر و بار و همچنین حوزه گردشگری خواهیم بود.
تکاور ادامه داد:طی چهارسال گذشته تاکنون در تمام حوزه ها از جمله راه های اصلی و فرعی، بزرگراه و آزاد راه و راه روستایی فعالیت ها و اقدامات خوبی در این استان انجام گرفته و پروژه های متعددی نیز در دست اجرا است.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.
جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.